ריו דולסה, גואטמלה

ריו דולסה

ריו דולסה – Rio Dulce

ריו דולסה היא עיירה קטנה השוכנת ליד נהר הדולסה בגואטמלה (Guatemala), המהווה חלק ממערכת של נהרות ואגמים, מקום נהדר לשיט אשר מטיילים רבים מנצלים את האזור בכדי להתנסות בחתירה.. אז כפי שניתן להבין העיירה אינה חובה בתוכה שפע אטרקציות המושכות את המטיילים המגיעים לגואמטמלה. תיירים מגיעים אליה לתקופת מעבר התארגנות ומנוחה ליעדים הבאים. אבל כמובן שאם כבר מגיעים לעיירת מעבר, זה לא אומר שצריך לשבת כל היום בחדר.. כמו כן, ההחלטה אם להחליט להתמקם בעיירה או במקומות הסמוכים לה משתנה ממטייל למטייל. העיירה עצמה פשוטה וקטנה, יש גם שיגידו מוזנחת.. טיול זריז בעיירה יחשוף לפניכם שוק מרכזי בו התושבים פעילים. בזמן חיפוש מקומות הלינה תגלו כי כך גם יראו מקומות הלינה באזור. אלו מכם שמחפשים משהו מעט שונה יוכלו להגיע לאזור אגם איזבל (Izabel Lake), אשר גם שם קיימים מקומות לינה מעט יותר אטרקטיביים, עם בריכות שחייה ואווירה יותר חדשנית. כמו כן, אותם הוסטלים יהיו ליד חופי הרחצה של האגם, כך שתוכלו גם להנות מהם בזמן השהייה.

שיט בריו דולסה
אז כאמור, יש מטיילים אשר מגיעים אל האזור במיוחד כדי לשוט על נהר הדולסה. שיט אשר אורך כ- שלוש שעות, אך כמובן שהכל תלוי בקצב בחתירה שלכם.. מוצא הנהר מאגם איזבל (Izabel Lake) ובדרך תוכלו לראות גם את הקסטיז’ו דה סאן פליפה (Castillo de San Felipe), הוא מבצר אשר נבנה במאה ה-17 בכדי לעצור מפיראטים להגיע אל אגם איזבל דרך אזור הקאריביים (Caribbean), איים שונים אשר יבלוט במיוחד אי בעל צמחייה ענפה ולא תוכלו לפספס את העבודה שהוא הפך להיות מקום ביתם לציפורים רבות אשר מיקמו את הקנים שלהם בין הענפים. התחנה האחרונה של השיט תהיה ליבינגסטון (Livingston). למי שתוהה כיצד מתבצע השיט, אז נספר כי השיט הוא על קיאקים. מי שמעולם לא התנסה בחוויה נספר כי ללא ספר היא ממריצה ואינטנסיבית, אך ללא ספק גם מעייפת. דיי מהר תופסים את הפרינציפ של החתירה, ימינה שמאלה ועל איזה זרם כדי לשוט. חוויה מומלצת.

פינקה אל פראיסו – Finca El Paraiso
פינקה אל פראיסו, הוא כפר קטן השוכן בסמיכות לעיירה ריו דולסה, על הגדה הצפונית של אגם איזבל. הכפר מהווה מקום אירוח בפני עצמו, עם מקומות לינה חביבים, מסעדות וכו’, אך האטרקציה המרכזית אשר מושכת אליה מטיילים המגיעים לבקר בפינקה אל פראיסו, הוא המפל. בכדי להגיע לאזור צריך לנוסע מרחק של כחצי שעה מריו דולסה, וכשמגיעים מגלים את המפל היפהפה, מפל של מים חמים הזורמים לבריכה קרה. סביבת המפל רוויה בצמחייה ירוקה וענפה, אשר מבודדת את אזור המפל בצורה מיוחדת במינה. מומלץ להגיע לשם לכמה שעות לרחוץ בבריכה ולהנות מהשקט. ברוכים הבאים לריו דולסה!