קצלטנאנגו

קצלטננגו

קצלטננגו (שלה) – Ketzaltenango (Xella)

קצלטננגו (שלה) היא עיר גדולה הנמצאת במערב גואטמלה, ונחשבת לבירת הטרקים של המדינה. מקצלטננגו תוכלו לצאת לטרקים שונים, כשהמפורסם ביניהם הוא הטרק לסן פדרו שאורך שלושה ימים. טרקים נוספים הם טיפוס להרי הגעש סנטה מריה וטאחומולקו שאורכם בין יום ליומיים. הנוף ההררי שבאזור שלה שונה משאר גואטמלה, ובמהלך הטרקים השונים תיהנו ממנו במיטבו. אחרי הטרקים הקשים, תוכלו להירגע באתר מעיינות חמים הסמוך לעיר שמספק את המנוחה המושלמת לפני המעבר ליעד הבא. בגלל הקרבה לגבול, מטיילים רבים מנצלים את שלה כתחנת מעבר למקסיקו, ומעבר הגבול הקרוב נחשב לנוח מאוד.


אטרקציות מרכזיות בקצלטננגו (שלה)

סביב קצלטננגו תוכלו לצאת לטרקים הטובים בגואטמלה, וביניהם הטרק לסן פדרו והרי הגעש השונים. מלבד הטרקים תוכלו להירגע באתר מעיינות חמים או סתם להסתובב בעיר.

הטרק משלה לסן פדרו
הטרק הפופולארי ביותר בשלה, נמשך 3 ימים שבסיומם תגיעו לכפר סן פדרו שנמצא על גדת אגם אטיטלן. במהלך ימי הטרק, תעברו בין נופים שונים של יערות, הרי געש ושטחים פתוחים, ומכולם כמובן נשקף נוף מרהיב. בלילות תישנו בכפרים השונים שבמהלך הדרך, בדרך כלל אצל משפחות ומדובר בחוויה מרתקת וחד פעמית. בסיום הטרק תגיעו לכפר סן פדרו שנחשב לאחד המקומות המתויירים ביותר בגואטמלה, במיוחד על ידי ישראלים. הטרק הזה נחשב אמנם לקשה, אך עם קצת מאמץ תסיימו אותו ותגיעו בהצלחה לאחד המקומות היפים בגואטמלה.

המעיינות החמים פואנטס חורחינאס – Las Fuentes Georginas
המקום המושלם להתפנק בו אחרי טרק קשה, או סתם כך במהלך הטיול בגואטמלה. אתר המעיינות נמצא סמוך להר הגעש סוניל, וניתן להגיע אליו בקלות באוטובוס או מונית. שימו לב שכדאי מאוד לבלות במעיינות החמים בלילה, כאשר הטמפרטורה בחוץ קרה ונעימה יותר.

הר הגעש סנטה מריה – Volcan Santa Maria
טרק שנמשך בין יום ליומיים, במהלכו תטפסו על הר הגעש סנטה מריה. מדובר בהר געש לא פעיל שמתנשא לגובה 4000 מ’, ומפסגתו נשקף נוף עוצר נשימה. מטיילים רבים בוחרים להעביר את הלילה בפסגה, ולהתעורר בבוקר כדי לראות את הזריחה. עם זאת, אם אתם לחוצים בזמן תוכלו גם לעלות ולרדת מההר גם באותו היום. כדאי לדעת מראש שמסלול ההליכה קשה ולא מסומן היטב, ולכן רצוי מאוד להגיע לכאן עם מדריך.

הר הגעש טאחומלקו – Volcan Tajumulco
טרק האורך יומיים, בו תטפסו לפסגת הר הגעש טאחומלקו – הפסגה הגבוהה ביותר במרכז אמריקה-4200 מ’). במהלך היומיים האלה תעלו בעלייה הקשה, תיהנו מהנוף היפה ותעברו במספר כפרים קטנים. בבוקר תוכלו ליהנות מהזריחה היפה, שאחריה תתחיל מלאכת הירידה מההר. ניתן לצאת לטרק דרך כל סוכנויות התיירות בשלה, שבדרך כלל גם מספקות את כל הציוד הנדרש, הכולל אוהל, שק שינה וכמובן אוכל. כדאי לבדוק היטב את מזג האוויר ביום הטיול ובימים שקדמו לו, כדי לא להתאכזב במקרה של גשם או בוץ רב שיקשו על ההליכה.