קינגסטון, ג'מייקה

קינגסטון

קינגסטון – Kingston

קינגסטון היא עיר הבירה של ג’מייקה (Jamaica), שוכנת בחופים הדרומיים האי ומונה כ-600,000 תושבים. קינגסטון היא עיר מאד מיוחדת. לפי מספר תושביה ניתן להבין כי מדובר בעיר לא קטנה, בעלת אופי סואן ורועש.  גם חופיה בניגוד לחופים הצפוניים מעט שונים ובעלי אוירה שונה. יש מטיילים שיגידו כי העיר סואנת מדי ואף קיימים אזורים אשר מסוכן לטייל בהם. יחד עם זאת, עם כל הרעש וההמולה, יש בעיר הזאת קסם אשר מושך אליה מטיילים מכל העולם. כמו כן, העיר חובה בתוכה ניגודים רבים, ישן מול חדש, עושר מול עוני. תוכלו לראות בקינגסטון אזורים בהם יש שכונות פאר ובתי מלון מפוארים, ומנגד שכונות עוני ובתי בושת.

כמו כן, כיאה לעיר הבירה של ג’מייקה תוכלו לראות כי סצנת הרגאיי מאד חזקה כאן. מוסיקה ותרבות מקומית מאד בולטת ואופיינית בקינגסטון.

 

מוזיאון בוב מארלי – Bob Marley Museum

מוזיאון בוב מארלי הוא מוזיאון אשר מוקם בביתו של האמן הדגול, במקום בו גדל והתפתח. המקום מציג את חייו והישגיו מיצגים שונים, כתבים המוצגים, תמונות ועוד מגוון חפצים שונים אשר מנציחים את בוב מארלי. מיותר לציין כי המקום מושך אליו המוני מעריצים מדי שנה. ללא ספק, יש משהו מיוחד בביקור במקום שהיה ביתו, ביקור במקום בו ישן, גדל, כתב וניגן. כמעט כל מטייל שמגיע לקינגסטון לא מחמיץ את החוויה המיוחדת בביקור במוזיאון שהיה ביתו של בוב מארלי.

 

מאביס בנק – Mavis Bank

אטרקציה מומלצת לחובבי הקפה. לאחר ביקור של כמה ימים בג’מייקה סביר להניח כי כבר תספיקו לגלות כי הבלו מאונטיין (Blue Mountain), הוא הקפה המפורסם פה. כאן ניתן להגיע לסיורים מאורגנים בהם ניתן לראות כיצד והיכן פולי הקפה גדלים ומועבדים  עד שהם מגיעים לתוצר הסופי. הסיור כולל בתוכו הגעה לכל תחנות הביניים בתהליך הייצור וכמובן, טעימות מן התוצר הסופי.

 

סיור בעיר קינגסטון – City Tours of Kingston

דרך מאד נוחה לראות מה העיר הזאת מציעה למטיילים המגיעים אליה, היא לקחת סיור מאורגן הלוקח אתכם לביקור בעיר ובמקומות האטרקטיביים שלה. יש מטיילים אשר יארגנו טיול כזה לעצמם על ידי מונית, אבל לפעמים לקחת את הסיור המאורגן גם יותר משתלם וגם דורש פחות תכנון. הסיור מתמקד בביקור בנקודות חשובות בעיר המציגות את התרבות וההיסטוריה של העיר למשל הבית של דבון (Devon House), אחוזה קולוניאלית המציגה ארכיטקטורה מעניינת, הסיור כולל גם ביקור במוזיאון של בוב מארלי שכבר הזכרנו, גנים בוטניים יפהפיים אשר כוללים גם ביקור בגן חיות קטן עם חיות אופייניות לסביבה הקאריבית וביקור בקמפוס של האוניברסיטה המפורסמת ווסט אינדיה (West India). במידה ותחליטו בכל זאת לארגן סיור כזה בעצמכם, כדאי לוודא שמקומות אלו יכללו בתכנון שלכם, כי מדובר במקומות באמת יפים ומיוחדים בעיר. ברוכים הבאים לקינגסטון, בירת ג’מייקה!