קוסומל, מקסיקו

קוזומל

האי קוזומל – Isla Cozumel

האי קוזומל הוא אי בים הקאריבי (Caribbean Sea), השוכן לצדה המערבי של מקסיקו. שם העיירה על האי היא סן מיגל דה קוזומל (San Miguel de Cozumel). כמו כן, הוא האי הגדול ביותר של מקסיקו. האי קוזומל הוא יעד מאד פופולארי בקרב מטיילים אשר מחפשים אתרים ויעדים יפים לצלילה ושנרקול.

במידה ואתם לא צוללים ולא משנרקלים, אז כדאי לדעת כי החופים כאן יפהפיים ולא מעט מטיילים מגיעים לאזור רק בשביל ליהנות ממראה החוף ומהשלווה שברביצה האינסופית. חשוב גם לדעת כי סן מיגל דה קוזומל היא עיירה מאד מפותחת תיירות בשל המטיילים הרבים המגיעים לכאן, בין אם למספר ימים, או רק ליממה. תוכלו למצוא בעיירה מגוון רב של חנויות המיועדות במיוחד לתיירים, של מזכרות וחנויות תכשיטים. בשעות הלילה תגלו מגוון של פאבים בהם ניתן לחגוג עד השעות הקטנות, ואף מסיבות חוף בעונה התיירותית (בין ינואר עד אפריל). למרות סופת ההוריקן שפגעה באי בשנת 2005, תגלו כי מלבד סימנים בודדים, כמעט ולא ניכר ההרס שהיא הותירה אחריה.

 

צלילה ושנורקלים באי קוזומל – Diving and Snorkeling

כבר ציינו כי הסיבה העיקרית אשר מטיילים מגיעים לאזור קוסומל היא בשל אתרי הצלילה והשנירקול המיוחדים הקיימים באזור. ברחבי האי ישנן שוניות אלמוגים יפהפיות, מגוון של בעלי חיים ימיים אשר יהפכו את המקום אידיאלי לצוללנים. בניגוד לאתרים אחרים בהם לפעמים המים מעט עכורים ולא תמיד ניתן לראות בבירור מתחת למים, ייחודו של האי הזה הוא הבהירות והצלילות של המים, אשר הופכים את חווית הצלילה למיוחדת במינה.ניתן להבחין בפרטים קטנים שלא ניתן לראות בכל צלילה סטנדרטית. כמו כן, במידה ואתם לא צללתם בעבר, ולא ממש מתחשק לכם להתחיל עכשיו, ניתן ואף כדאי להגיע לפלאיה פאלאנקר (Playa Palancar), הוא חוף אטרקטיבי לשנרקול.  המים בו בעלי צבע תכול – טורקיז מיוחד וגם כאן ניתן ליהנות מן המראות המיוחדים, למרות שהם לא במעמקים. חשוב לציין כי למרות שהעובדה שהעונה התיירותית בין חודשים ינואר לאפריל, לצוללים שביניכם מומלץ להגיע בחודש יולי. אמנם הטמפרטורה חמה יותר, אך בחודש זה במיוחד ראות המים צלולה הרבה יותר משאר החודשים (ותמיד תוכלו ליהנות מהעובדה שקצת פחות צפוף בתקופה זו, מה שמבטיח לכם מחירים זולים יותר בכל מקום בו תבחרו להתמקם ללינה).

 

הפארק האקולוגי פנטה סור – Panta Sur

אז כמובן שלא חייבים להיות רק באזור החוף והמים  של קוסומל (למרות שללא ספק זהו הבילוי המרכזי כאן), תמיד ניתן לקחת יום ולנסוע אל הפארק האקולוגי פנטה סור אשר ממוקם באזור הדרומי של האי. במהלך הביקור בפארק, נערך שיט ללגונה המלאה בצמחיה מיוחדת, במיוחד בולט שם המנגרובה האדום. למעוניינים, ניתן לשלם מעט יותר ואף לשנרקל בלגונה. כמו כן, נערך סיור במוזיאון המגדלור. הכניסה לפארק כרוכה בתשלום. ברוכים הבאים לאי קוזומל!