קובה

קובה

קובה – Cuba

קובה, מדינה השוכנת על אי באזורם הצפוני של האיים הקריביים. ומונה כ- 11,500,000 תושבים. קובה גובלת עם ארצות הברית מצפון, מצידה המערבי שוכנת מקסיקו, דרומית לה יושבות ג’מייקה ואיי קיימן ובצידה הדרום מזרחי האיטי. קובה היא אחת המדינות שאופי הטיול בהם יהיה מסע לגילוי התרבות הקובנית. בשל המשטר הקומוניסטי של פידל קסטרו, ומשנת 2008 של אחיו, ראול קסטרו ניתן לראות כי קיימים איסורים רבים על ייבוא ורכישת מוצרים שאינם קובנים ואין כל רמז למערביות הקיימת בעולם המודרני. בכל חנות בה תבקרו, תגלו כי הסחורה תהיה מקומית בלבד. ללא ספק, יודעי הספרדית (אפילו אם רק מעט), יגלו כי שיחה עם תושבי המקום תגלה המון על אופי המדינה. חובבי הריקוד ורקדני הסלסה ייהנו מתרבות הריקודים הדומיננטית הקיימת כאן ואלו שלא, יגלו במהרה כי ניתן ללמוד אותה כמעט בכל מקום. ללא ספק, קובה חיה בקצב משלה, הכל כאן מתנהל באיטיות וברוגע. המהירות והקצב המטורף בו חי העולם המערבי לא קיימים כאן. בירת קובה היא הוואנה הססגונית והאטרקטיבית. קראו כאן על טיסה לקובה.

עוד על קובה:
טיסות לקובה
טיול מאורגן לקובה
בתי מלון בקובה


קובה
ידועה כמדינה שבמשך שנים רבות מלחמות ומהפכות רבות התקיימו בה, בשל ריבוי מטעי הסוכר עליהם כולם רצו לחלוש. מטעי הסוכר, הידועים כנכס כלכלי, הם נדבך חשוב בכלכלת קובה. במדינה ניתן לראות כי קיימים ניגודים וקיצוניות לא מעטות, שלטון המתפאר בבתים ורכוש, לעומת שכונות עוני ותושבים דלים. גם התושבים ודעותיהם נחלקים לשניים, אלו שתומכים בשלטון ולאלו שמתנגדים. ללא ספק, מדינה מרתקת שהשהות בה מרתקת לא פחות.

הוואנה – Habana
הוואנה, או בשמה המלא סן קריסטובל דה לה הוואנה (San Cristobal de la Habana), היא עיר הבירה של קובה. עיר השוכנת לחופו הצפון מערבי, החוף אמנם פחות אידיאלי לרחצה בשל ריבוי הסלעים שבו, אך לצידו משתרעת טיילת יפהפייה, הידועה בשם המלקון (Malecon)  בעלת שני מבצרים עתיקי יומין. כמו כן, העיר עצמה מלאה באתרים מענייני, ביניהם האנדרטה לנספים באסון מיין, מוזיאון בית המינגווי, קפיטוליו נאסיונאל (Capitolio Nacional), הוא בניין הקונגרס ופלאסה דל אמרס (Plazade Armas), הככר העתיקה ביותר בהוואנה.

הפארק הלאומי ויניאלס – Parque Nacional Vinales
פארק הלאומי הממוקם ברכס הרי האורגאנוס (Sierra de los Organos), צפונית לפינאר דל ריו (Pinar del Rio). הנוף הנשקף מן הפארק מרהיב ביופיו, שטחים עצומים ופוריים של צמחיה ירוקה, צוקים עצומים המזדקרים בין לבין. בין היתר ברחבי הפארק קיימות מערות שונות. אחת המערות המחייבת ביקור היא מערת האינדיאני, מערת נטיפים אשר הסיור בה יהיה על גבי סירת מנוע.

סנטיאגו דה קובה – Santiago de Cuba
סנטיאגו דה קובה, הידועה גם בשמה סיודד הירואה (Ciudad Heroe), עיר הגיבורים, בזמן המהפכה שנערכה במאה ה- 20, המהפכה המפורסמת של צ’ה גה ווארה וקסטרו, העיר היוותה בסיס תמיכה של האוכלוסייה היושבת בה. בעיר עצמה קיימת אווירה שמחה וטובת לב. המקום ידוע בהכנסת האורחים שלו ובאווירה הנהדרת הניתנת לכל המטיילים הבוחרים להגיע לכאן. יוצאים לטייל בקובה!