קובאן

קובאן – Coban

קובאן, עיר במרכז גואטמלה (Guatemala), השוכנת במרחק של כ- 220 ק”מ מעיר הבירה, גואטמלה סיטי (Guatemala). העיר מונה כ- 90,000 תושבים וממוקמת על גובה של 1,320 מטרים, כאשר באזורה תוכלו למצוא אזורי גידול רבים של חוות קפה. לקובן יש היסטוריה של מתיישבים גרמנים שהגיעו לקובאן עוד במאה ה- 19, אשר עיסוקם המרכזי היה גידול אותן חוות קפה, עד אשר בשנות ה- 40 של המאה ה- 20 הוחלט על מהלך מדיני הכולל את גירוש כל אותם המתיישבים הגרמנים. יש שיגידו כי היה מדובר בלחץ פוליטי מטעם ארצות הברית בעקבות מלחמת העולם השנייה, ויש שיטענו כי שליט גואטמלה באותה תקופה ניצל את ההזדמנות להשתלט על אותן אדמות. כיום עדיין תוכלו לראות אלמנטים מבניים בעל אופי גרמני בארכיטקטורה בעיר. אמנם קובאן היא לא היעד המתוייר ביותר בגואטמלה, אך בשל קרבתה ליעדים אשר מטיילים רבים מגיעים אליהם, יכול להיות שתוכלו למצוא את עצמכם מגיעים אליה ליום או יומיים, בדרך ללנקין (Lanquin) או סמוק שמפיי (Cemuc Champey).

במידה ובסופו של דבר באמת תגיעו לאזור, חבל לא לנצל את ההזדמנות וכדאי בהחלט לבדוק מה יש בסביבתה של העיר קובאן.

הפארק הלאומי לגונה לצ’ואה – Laguna Lachua National Park

אחד המאפיינים הבולטים בקובן ובאזורה הוא ריבוי הצמחייה ובעיקר סחלבים שתוכלו לראות בה. בנוסף לכך, תוכלו למצוא בסמוך לקובאן מספר שמורות טבע יפות ואגמים לטייל בהם. הפארק הלאומי לגונה לצ’ואה הוא דוגמה לאחד מהם. הפארק ממוקם צפון מערבית לקובאן, בסמוך לה. כמו כן, תוכלו לטייל בין יערות גשם בעלי צמחייה שופעת וענפה, להתבונן במגוון בעלי חיים, ציפורים וחרקים. במרכזו וודאי תבחינו בלגונה  אשר קרויה על שמו של הפארק, לגונה לצ’ואה. ככל שתתקרבו יותר לאזור הלגונה ודאי תשימו לב כי ניחוחות “רמת גדר” המפורסמים קיימים גם כאן, (לטובת מי שלעולם לא היה שם, ריח של גופרית). אותו ריח גופרית גם דיי מסביר את משמעות שם הלגונה, האגם המבאיש.

פינקה סנטה מרגריטה – Finca Santa Margarita

כפי שכבר ציינו, קובאן מהווה אזור גידול מרכזי של חוות קפה אשר קיים שנים רבות באזור קובן. קיימות מספר חוות גידול בהן ניתן לבקר במהלך הביקור כאן. אחת החוות המפורסמות יותר, היא חוות פינקה סנטה מרגריטה, היא אותה החווה המייצאת את פולי הקפה לסטארבקס. החווה עצמה היא קטנה יחסית, אך הסיורים בה מהנים ומעניינים. הסיור בחווה כולל ביקור במטעי הקפה במהלכו נחשפים לתהליך ההכנה של הקפה משלב גידולו במטעים, קלייתו ועד תהליך המיון והאריזה משם הוא מיוצא לעולם כולו. כמובן שיש גם טעימות, לא לדאוג. מי שמעוניין לרכוש קצת מן השלל, המחירים כאן זולים יחסית. הזדמנות טובה להצטייד להמשך הטיול, או להביא אתכם בחזרה הביתה.