פנמה סיטי

פנמה סיטי

פנמה סיטי – Ciudad de Panama

פנמה סיטי, עיר הבירה של פנמה (Panama), מונה כ- 810,000 תושבים. שוכנת סמוך לתעלת פנמה ומהווה מרכז חשוב בפנמה עצמה, מתוקף קרבתה לתעלה. כמו כן, בפנמה סיטי ישנו מרכז סטודנטיאלי לא קטן, בעיר קיימות שלוש אוניברסיטאות מקומיות. חיי הלילה בעיר תוססים ומלאי חיים. כפי שכבר ציינו, העיר מרובה בצעירים וסטודנטים לפיכך קיימים לא מעט מקומות בילוי, פאבים, מסעדות, מועדונים ושלל מקומות לחגוג בהם עד אור הבוקר. נוף העיר משלב מבנים חדשנים, גורדי שחקים למיניהם מצד אחד, ומנגד תוכלו לראות מבנים אותנטיים אשר נשתמרו מתקופות עתיקות בפנמה סיטי.

 

סן פליפה – San Felipe
אם הזכרנו כי קיימים מגוון סוגים של ארכיטקטורה בפנמה סיטי, אז ללא ספק סן פליפה היא שכונה יפהפייה בעלת מבנים קולוניאליים המשווים לשכונה מראה מתקופת זמן אחרת. מעבר למבנה המיוחד של השכונה, תוכלו למצוא כאן מבנים היסטוריים, כנסיות מיוחדות (כנסיית סן חוזה), את כיכר העצמאות של העיר. בנוסף לכל אלו מומלץ מאד לבקר בשוק אשר מושך אליו תיירים בהמוניהם, לסייר במוזיאונים השונים הקיימים באוזר, ולשבת במסעדות ובתי קפה. מבלי לשים לב תוכלו להעביר כאן יום שלם ולא להרגיש כיצד הזמן חלף. סן פליפה היא נקודה תיירותית אשר מטיילי פנמה מגיעים אליה בשל האופי המיוחד של העיר. כדאי להגיע לכאן במיוחד בסופי שבוע אז העיר שוקקת חיים.

עוד על פנמה:
טיול מאורגן לפנמה
ביטוח לפנמה
טיסות לפנמה

תעלת פנמה – The Panama Canal
תעלת פנמה היא תעלה באורך של כ-80 ק”מ המחברת בין העיר קולון לפנמה סיטי. סיפור בניית התעלה מתפרס על תקופה ארוכה של כ-35 שנה. אשר החלה בשנות ה-80 של המאה ה-19 על ידי הממשל הצרפתי ונסתיימה בתחילת המאה ה-20 על ידי הממשל האמריקאי. בניית התעלה טמנה בחובה תהפוכות רבות, וגבתה חיי אדם רבים, אך בסופו של דבר התוצאה היא אחד מפלאי ההנדסה הקיימים. בכל יום עוברים בתעלה עשרות כלי שיט, ועל ידי המעבר הימי בתעלה המחבר בין האוקיינוס השקט לאוקיינוס האטלנטי, מקצרים את הדרך באופן משמעותי שכן אין צורך לשוט מסלול המקיף את דרום אמריקה כולה. מדובר בקיצור של עשרות אלפי קילומטרים. כמובן שעלות המעבר בתעלה הוא אינו זול וחלק גדול מכלכלת העיר מושתת על תעלה זו. האתר פתוח למבקרים אשר רוצים לבוא ולראות את התעלה הנחשבת לאחת מהפלאים הגדולים של מרכז אמריקה.

פארק מטרופוליטנו – Parque Natural Metropolitano
פארק טבע אשר מתפרש על שטח של יותר מ-2600 דונם. בשל מיקומו במרכז פנמה סיטי ניתן להגיע לנקודת תצפית בפארק ולהשקיף ממנה על כל מרחבי העיר. ברחבי הפארק קיימים מספר מסלולי הלכה אשר לטייל בהם לטיולי יום. כמו כן, ברחבי הפארק קיימים זנים שונים של בעלי חיים מעצלנים ועד זנים שונים של פרפרים. הכניסה לפארק כרוכה בתשלום (במידה ואתם סטודנטים תקבלו הנחה). הפארק פתוח בכל ימות השבוע, מלבד ימי ראשון.