פנחצ'ל, גואטמלה

פנחצ’ל

פנחצ’ל – Panajachel

פנחצ’ל היא עיירה בגואטמלה (Guatemala) הממוקמת דרומית לאגם אטיטלן (Lago Atitlan). העיירה שוכנת על גובה של כ- 1600 מטרים ומונה כ- 12,000 תושבים. בדומה לעיירות נוספות הסמוכות לאגם אטיטלן, גם פנחצ’ל מהווה מוקד תיירותי אשר מטיילים מגיעים אליו במהלכם טיולם באזור. כמו כן, מבין כל העיירות הנמצאות מסביב לאגם, פנחצ’ל היא העיירה הגדולה ביותר, ויש כאן מספר לא קטן של אמריקאים אשר החליטו להתמקם באזור. מטיילים רבים בוחרים להשתקע דווקא כאן ולא בעיירות הסמוכות כגון אנטיגואה וסן פדרו בשל מרכזיות העיירה והיותה יותר פעילה ותוססת. המטיילים המגיעים לפנחצ’ל יוכלו ליהנות מתושבים מקומיים חייכנים, שווקים צבעוניים ומספר מוזיאונים מקומיים המציגים את תרבות העיירה.

 

שמורת הטבע אטיטלן – Reserve Naural Atitlan

שמורת הטבע אטיטלן, סמוכה לעיירה פנחצ’ל. שמורה טבע יפהפייה אשר בתוכה תוכלו למצוא מגוון מסלולי הליכה רגליים בהם תיהנו מהנוף המרהיב של הרים והרי געש מסביב. מאזור פנחצ’ל יש מספר נקודות בהם ניתן להתרשם מנוף האגם, אך נקודה מרכזית שכדאי להגיע אליה היא השמורה. בשמורת הטבע אטיטלן קיימים מספר מקומות בהם תוכלו להשקיף על האגם במלוא הדרו. כמו כן, בשמורה זו יש לא מעט מטעי קפה בהם אפשר לטייל, בעלי חיים מיוחדים במינם, במיוחד תבחינו בקופים המקפצים בין העצים. קיימת גם חוות פרפרים אשר מכילה בתוכה מגוון לא מצומצם של פרפרים שונים וצבעוניים. בנוסף לכך, חובבי המים שביניכם ישמחו לשמוע כי קיימים כאן מקווי מים שונים ומפלים שוצפים.

 

השוק המקומי

כיאה לכל עיירה קטנה, גם בפנחצ’ל תוכלו למצוא את השוק המקומי. השוק בפנחצ’ל, הוא שוק פעיל על בסיס יומיומי, מהווה פרנסה חשובה לתושבים בעיירה. בשוק תוכלו למצוא הכל מהכל.. מבחר מזכרות ומתנות שתוכלו להביא עמכם הביתה מבגדים ועד פסלי עבודת יד. מלבד חווית הקניה, הביקור בשוק מהנה מאד בשל החוויה התרבותית שלו. תושבים מקומיים, לבוש אופייני, שפה, הרעש וההמולה, אך עדיין לא צפוף ודחוס.. ללא ספק חוויה בפני עצמה.

למי שמתכוון לחפש את השוק המקומי, תמיד תוכלו לשאול מסביבכם, אין אדם שלא מכיר אותו. מי שבכל זאת רוצה למצוא בעצמו, חפשו את הרחוב המרכזי של העיירה רחוב סאנטאנדר (Santander Calle), שם ממוקם השוק.

 

סנטה קתרינה – Santa Catarina

סנטה קתרינה היא עיירה קטנה הנמצאת במרחק של כשעה וחצי הליכה מהעיירה פנחצ’ל. לאוהבי הטיולים וההליכה, מומלץ לעשות את הטיול לסנטה קתרינה ברגל. הדרך לשם מרהיבה ביופיה, מרביתה משקיפה על אגם אטיטלן כך שלאורך כל הדרך תוכלו ליהנות מן הפסטורליות והשלווה. כמו כן, תוכלו לבחור באחד משתי אפשרויות. האחת לשבת על שפת האגם וליהנות מהאווירה הקסומה במקום. והשנייה להמשיך ללכת עוד קצת ולטפס על הר סנטה קתרינה (אפשר גם לטפס עם אופניים) ואחרי טיפוס ממושך ליהנות מהנוף המיוחד הנשקף מלמעלה.