פלאיה דל כרמן

פלאיה דל כרמן

פלאיה דל כרמן – Playa del Carmen

פלאיה דל כרמן, היא עיירת חוף במקסיקו (Mexico) השוכנת לחופו של הים הקאריביי (Caribbean Sea). העיר מונה כ-105,000 תושבים וקצב התפתחותה הולך וגדל במהרה. העיירה במידה מסויימת מזכירה מעט את קנקון (וגם דיי קרובה אליה- מרחק של כ- 45 דקות נסיעה), אך שלווה יותר וצפופה פחות, ולמרות זאת עדיין מתויירת באופן ניכר. העיירה נעימה מאד, כאמור, שלווה בעלת חופי רחצה יפים למראה. מקום נפלא למחפשי הבטלה, שמש, רביצה על החוף, צלילה וכל התענוגות המתלווים כאשר מגיעים לעיירה השוכנת על חוף ים. חשוב לציין כי המחייה למטייל המצוי לא זולה כאן ויש שיגידו כי קיימת בעיירה אוירה שהיא מעט אמריקאית, חנויות מותגים בעלות שם עולמי, ארכיטקטורה מתוחכמת, מסעדות מערביות ופאבים ומסיבות להעביר את הלילה. מכאן, ממשיכים רבים לביקור באי קוזומל הנפלא.

פארק המים קסל הא – Xel- Ha
פארק מים קסל הא הוא פארק יפהפה, בעל לגונה טבעית ומיוחדת אשר ניתן לשנרקל בה ולהתבונן בדגים ובצמחים אשר חיים בתוך מי הלגונה. מלבד אלו, ברחבי הפארק תוכלו לראות צמחייה יפהפייה, מערות שונות אשר יש מסלולי הליכה אשר מובילים אליהן ואלו מכם שלא חוששים לבזבז ניתן להוסיף סכום לא קטן (בדולרים) ואף לשחות עם דולפינים. ניתן להזמין סיור מודרך מראש וכך לקבל הכוונה לגבי המסלולים בפארק, ואף ניתן לטייל באופן עצמאי ולחסוך. לא פחות יעיל. הפארק הוא אחד המקומות המתויירים בפלאיה דל כרמן ובצדק. ללא ספק, המקום מרשים ונותן תמורה לכסף. בעבר מקום זה היה בגדר שמורה טבעית, כיום האתר הפך לפארק בבעלות פרטית, עובדה אשר יכולה להסביר את מחיר הכניסה היקר.

צלילה ושנרקול בפלאיה דל כרמן– Diving and Snorkling
פלאיה דל כרמן היא עיירת חוף אשר ניתן לראות כי היא מאד מוכוונת צלילה, מטיילים רבים מגיעים לכאן במיוחד כדי ליהנות מצלילות מדהימות אר אפשר לערוך כאן. יש לא מעט סוכנויות ומועדוני צלילה אשר ניתן מהם לקבל את האינפורמציה הדרושה. כמו כן, ניתן אף לקחת צלילה מודרכת למערות סנוטס (Cenotes), אשר מעט יותר מורכבות מומלצות לצוללים עם מעט יותר נסיון. כאמור, יש לא מעט מועדוני צלילה, כך שאין שום קושי בהשכרת ציוד. ניתן גם להגיע באופן עצמאי לשוניות מרוחקות וליהנות מהמראות הנהדרים שיש מתחת למים.

פארק אקסקרט – Xcaret
אם אמרנו שפלאיה דל כרמן מעט מערבית וקיימת כאן אוירה מעט אמריקאית, אז זהו אחד הפארקים אשר ללא כל ספק ויתר על הטבעיות והאותנטיות והחליט להציג יותר מפגני ראווה אשר יבואו לידי ביטוי במופעי תרבות שונים אשר יוצגו לקהל הרחב. כמו כן, בפארק עצמו יש אזורי מים, גנים בוטניים יפהפיים, אזורים של ביתני פרפרים אשר מאפשרים להתרשם מזנים שונים ומיוחדים. הפארק שוכן במרחק של כ-10 ק”מ דרומית לפלאיה דל כרמן בדרך לטולום.