פוארטו לימון, קוסטה ריקה

פוארטו לימון

פוארטו לימון – Puerto Limon

פוארטו לימון, הידועה גם בכינוייה לימון, היא עיר הבירה של מחוז לימון בקוסטה ריקה (Costa Rica) במרחק של כ-160 ק”מ מן העיר סן חוזה (San Jose).  העיר שוכנת באזור המזרחי של היבשת וגובלת עם הים הקאריבי (Caribbean Sea). כמו כן העיר מונה כ- 80,000 תושבים. העיר פוארטו לימון מהווה את עיר הנמל הגדולה ביותר והחשובה ביותר של הים הקריבי, נמל הקיים עוד משנת 1870. בשונה מן ערי החוף השונות בקוסטה ריקה, אשר מהוות נקודה נהדרת לשקט ושלווה על החופים, פוארטו לימון היא עיר בעלת אופי רועש וסואן יותר. מבחינה חיצונית העיר אינה נקודה מיוחדת או מושכת יתר על המידה, כמו כן, כאן גם ענף התיירות פחות מפותח אמנם יש בה חופים קאריביים שופעים בשוניות ואלמוגים מיוחדים, אך גם הם אינם מספיקים, לכן מטיילים רבים יוותרו על יעד זה ויגיעו בו רק כנקודה המקשרת בין יעדים אחרים באזור.

דיה דה לה רסה – Dia de La Raza
אמנם עיר פוארטו לימון היא לא אחת הערים המתויירות ברחבי קוסטה ריקה, אך גם לעיר הזאת יש אטרקציה אחת מיוחדת במינה, אשר תתאים לכם במידה ותגיעו לאזור בחודש אוקטובר. הדיה דה לה רסה הן חגיגות יום קולומבוס. בכל רחבי היבשת יום קולומבוס הוא עילה מיוחדת לחגיגות. תיווכחו לדעת כי בפוארטו לימון הדיה דה לה רסה הוא סיפור רציני. עצם העובדה שקולומבוס עגן את אוניותיו לחופי העיר בשנת 1502 במהלך נדודיו ומסעותיו, משווה לעיר מעמד מיוחד ומחייב אותה לחגוג ובגדול. אם אתם חובבי מנהגים וחגיגות בעלות אופי מקומי, במילים אחרות, מסיבות אל תוך הלילה ומוסיקה רועשת. מומלץ לבוא לראות, להשתתף ולרקוד כאוות נפשכם.

פלאיה בוניטה – Playa Bonita
אז בהנחה שכבר הגעתם לעיר, בין אם זה לנסוע לקאוויטה (Cahuita) הסמוכה או כל עיר אחרת, ויש לכם להעביר יום להעביר וגיליתם שסיימתם את כל הסידורים ליעד הבא, עברתם בכל חנויות העיר, והגעתם למסקנה שמיציתם את המקום, אז הגיע הזמן לנוח ולנסות ליהנות עד כמה שניתן. אמנם כבר ציינו כי פוארטו לימון היא לא עיר חוף טיפוסית של קוסטה ריקה, אך גם כאן יש פינה קטנה שכדאי לבדוק. כל שעליכם לעשות הוא לתפוס מונית ולהגיע אל חוף הים בוניטה, הידוע גם כחוף גלישה, כך שמי שבעניין של לתפוס קצת גלים, מומלץ לעשות זאת בחוף הזה, ומי שביותר בכיוון של לתפוס קצת שמש, יכול להגיע אל החוף ולבלות יום של הירגעות ומנוחה. במרחק של כ- 4 ק”מ ממרכז העיר מצוי לו חוף יפהפה, בכל זאת מדובר בחוף של הים הקאריבי.. מלבד חוף ים שאפשר לנוח בו, תמצאו גם מסעדה על החוף ובר ואזור מסחרי קטן לקניות.