פורטו וייחו, קוסטה ריקה

פוארטו וייחו

פוארטו וייחו דה טאלאמנקה – Poerto Vijeo de Talamanca

פוארטו וייחו דה טאלאמנקה, או כפי שהיא מכונה בקרב תושבי המקום פוארטו וייחו (Puerto Viejo), היא עיירת חוף בקוסטה ריקה (Costa Rica), באזורה הדרום מזרחי. פוארטו וייחו נחשבת לעיירת חוף, אך בעיקר מפורסמת העיירה של הגלים הגבוהים אשר תוכלו לגלות בחופים שלה. לפיכך, לא מפליא מדוע אחד הדברים הבולטים בנוף העיירה הוא המספר הרב של הגולשים המגיעים אליה. ברחבי קוסטה ריקה קיימים מקומות בעלי חופי רחצה יפים יותר ומרשימים יותר מאשר החופים בפוארטו וייחו, לכן מי שאינו מתכנן לנסות את מזלו בגלישה, יצטרך לחפש אטרקציות אחרות באזור בשביל להנעים את זמנו. אל דאגה, לא חסר. כמו כן, אלו מכם שכן מתכוונים לגלוש, או לרחוץ במים, היזהרו, הגלים כאן באמת גבוהים מאד, יש אף שיגידו הגבוהים ביותר בקוסטה ריקה, ולעיתים יכולים להיות מסוכנים.

טיול  אופניים בפוארטו וייחו

מטיילים רבים אשר מגיעים אל פוארטו וייחו מחליטים לצאת מפוזת השכיבה על החוף המפורסמת ולחלץ מעט את העצמות. טיול אופניים לכפר מאנסאניו (Manzanillo), הוא דרך נהדרת ומאד פופולארית בקרב המטיילים, לעשות זאת.  אז מה הדרך כוללת? בתור התחלה, המון טבע. הדרך הידועה לכפר מאנסאניו כוללת מעבר בנוף טרופי יפהפה. יער בעל צמחייה ענפה, ריבוי של בעלי חיים מיוחדים בהם תוכלו להיתקל בדרך, בעלי כנף וזוחלים. במהלך הרכיבה תגלו כי הנוף מעט משתנה, חולפים על פני מספר חופים ומספר כפרים עד שמגיעים לכפר מאנסאניו בכבודו ובעצמו. כשאתם מגיעים לשם, אין מה למהר לחזור.. קחו את הזמן, תתפסו פינה על חוף הים היפהפה ובלו בהנאה.

 

גלישה בפורטו וייחו – Surfing

אז כבר ציינו כי גלישה היא אחת הסיבות אשר מטיילים שמים פעמיהם אל פורטו וייחו,אז אם אתם נמנים עם אותם מטיילים אשר הגיעו לתפוס את ה-גל הנכסף, או שאתם מסוג המטיילים אשר הגיע לנסות את מזלם בפעם הראשונה בגלישה, וגם אם בכלל לא תכננתם, אבל אתם כבר באזור, אז מומלץ בחום להגיע אל חוף בשם סלסה בראבה (Salsa Brava), אחד החופים המוכרים כאן. החוף יפהפה, בעל אווירה טרופית של חול בן, עצי דקל וים יפהפה, אקלים טרופי, שמש מחממת. מה צריך יותר מזה..?

 

פונטה אובה – Punta Uva

חובבי הטרקים והטיולים יגלו כי באזור ניתן לצאת לטרקים שונים. אחד הטרקים המוכרים באזור הוא טרק לאזור פונטה אובה (Punta Uva), שבעיקרו זהו טרק אשר נעשה בתוך ג’ונגל. מיקום הג’ונגל יהיה בין פוארטו וייחו לכפר מאנסאניו. ולמעשה מי שיעשה את טיול האופניים ליעד שכבר ציינו, יחלוף על פניו של הג’ונגל. היער מאד דומיננטי באזור הטרק ובמהלכו תגלו את מיקומו הגיאוגרפי המעניין, היער שוכן על לשון ים, כך שבאזור שולי היער ניתן לראות את נוף הים.