פוארטו אסקונדידו

פוארטו אסקונדידו

פוארטו אסקונדידו – Puerto Escondido

פוארטו אסקונדידו, או בעברית המפרץ הנסתר, עיירת גולשים קטנה במקסיקו, אשר מושכת אליה המוני מטיילים המגיעים לאזור מדינת וואחקה (Oaxaca). העיירה ממוקמת באזור הדרומי של מדינת וואחקה ומושכת אליה כמות גדולה מאד של מטיילים. הבולטים שביניהם יהיו הגולשים אשר יגיעו לחופים המדהימים של העיירה, בעלי גלים מהגבוהים הקיימים בחופי הרחצה באזור מדינת וואחקה. לשמחת כל אילו שאינם חובבי גלישה, תשמחו בוודאי לדעת כי חופי רחצה אינם נחלתם של הגולשים בלבד, ויש לא מעט רוחצים בים, מטיילים ותושבים מקומיים אשר רובצים על החוף, משתזפים וצופים אל עבר הים ואל הגולשים. בכל הקשור לאטרקציות מרכזיות באזור פוארטו אסקונדידו, תגלו כי העיירה לא מציעה יותר מדי מה לעשות. הפעילות העיקרית כאן היא מנוחה, מנוחה ועוד קצת מנוחה, ואם אפשר על חוף הים. חייבים להודות כי זה לא הדבר הכי נורא בעולם.. בשעות הערב יש מספר מקומות אשר נפתחים, מעט פאבים, מעט מסעדות. המקום אינו מהתוססים שתבקרו בהם, אך גם לא משעמם כאן יתר על המידה. 

פלאייה סיקאטלה – Playa Zicatela
רצועת חוף יפהפייה אשר ממוקמת במרחק של כ-10-20 דקות הליכה מן העיירה. אמנם מדובר בעוד חוף, (כבר סיכמנו שהחופים הם האטרקציה המרכזית כאן), אך מדובר באזור מאד מרכזי אשר מטיילים רבים ממהרים להגיע אליו בזמן הביקור בפוארטו אסקונדידו. זה המקום לציין כי באזור פוארטו אסקונדידו יהיו אזורים עמוסי גולשים ומטיילים (וזה יהיה אחד מהם), ואלו מביניכם אשר מחפשים את השקט והשלווה ואת האזורים המעט יותר רגועים, יוכלו למצוא אותם באזורי חוף מבודדים יותר. המיוחד ברצועת החוף סיקאטלה היא הגלים שלה. לחובבי הגלישה המטיילים במקסיקו, חוף זה אידיאלי, הגלים כאן גבוהים במיוחד ויש שיגידו בין הגבוהים בכל רחבי מקסיקו כולה. אם תגיעו בעונה המתאימה, תגלו כי מתקיימות כאן לא מעט תחרויות גלישה אשר מתקיימות באופן קבוע פעם בשנה ומפורסמות מאוד במרכז אמריקה. במידה ושפר עליכם מזלכם והגעתם בזמן הנכון תגלו כי הצפייה בהן היא חוויה בפני עצמה. כמובן שגם כאן, כיאה למקום בו יש ריבוי של תיירים תוכלו למצוא המון מסעדות, בתי קפה, אינטרנט, ומי שיבחר להישאר ללון כאן ימצא גם מספר מקומות לינה.

מרכז פוארטו אסקונדידו
מרכז פוארטו אסקונדידו הוא אזור אשר משתרע בעיקר מסביב לרחוב אדוקין, אשר סמוך למפרץ באהיה פרינסיפאל (bahia principle). בשעות היום מדובר בעוד רחוב נחמד אשר קיים ברחבי העיירה. האטרקטיביות של המקום מתעוררת כשמגיעות שעות הערב, אז מתעורר המקום לחיים. אזור נהדר להסתובב בו בתוך אזור שהוא מעין שוק המתפרש באזור הרחוב המכיל לא מעט דוכנים המציגים פריטים מכל הבא ליד ומופעל על ידי התושבים המקומיים. ללא כל ספק, זאת הזדמנות טובה לרכוש מזכרות, מתנות ואפילו סתם להסתובב להתבונן ולספוג את האווירה הקיימת בפוארטו אסקונדידו.