סן קריסטובל

סן קריסטובל

סן קריסטובל – San Cristoval de las Casas

סן קריסטובל היא אחת הערים היפות והמתויירות במקסיקו. העיר היפה, שוכנת באזור הררי במחוז ציאפאס (Chiapas), וכשתגיעו לשם מיד תרגישו את ההבדל. הכפרים באזור סן קריסטובל מיוחדים מאוד, ומציעים לכם מפגש עם תרבות מיוחדת ועשירה של שבטים עתיקים ומעניינים. בנוסף, סביב סן קריסטובל תמצאו אתרי טבע יפים ומרשימים. אל תחמיצו את השייט בקניון סומידרו, או את האגמים היפים של לגונת מונטה בלו. כמו כן, תוכלו ליהנות מטיולים בעיר, חיי לילה תוססים, קניות בשווקים הטובים וביקור במוזיאונים מעניינים, שהמוכר מביניהם הוא מוזיאון רפואת המאיה.


אטרקציות מרכזיות בסן קריסטובל
באזור סן קריסטובל קיימות אטרקציות רבות, ומטיילים רבים נשארים כאן זמן רב כדי להספיק את הכל. סביב העיר תוכלו למצוא כפרים נידחים, להגיע לשייט בקניון מדהים, ולטייל באגמים ומפלים יפהפיים. כמו כן, גם טיול בעיר ייקח אתכם למקומות מעניינים, כמו מוזיאון רפואת המאיה והשוק הססגוני.

שמורת לגונה מונטה-בלו – Laguna Monte Bello
הביקור בפארק הלאומי לגונה מונטה בלו לוקח אתכם לאזור יפהפה, בו תגיעו לשמורת טבע מדהימה עם המון אגמים ולגונות בשלל צבעים. הלגונה המפורסמת ביותר היא כמובן לגונת מונטה בלו, אך אל תסתפקו רק בה, והגיעו גם ללגונות האחרות, כי כל לגונה שונה ומיוחדת. מטיילים רבים מגיעים לכאן בצורה מאורגנת, בטיול יומי שמשלב גם ביקור במפלים ומערות נטיפים. כמו כן, אפשר גם להגיע לשמורת הטבע באופן עצמאי עם רכב שכור, ובצורה זו להפיק את המיטב מהשמורה בנחת ובשלווה.

שייט בקניון סומידרו
אחד הטיולים הפופולארים ביותר באזור סן קריסטובל לוקח אתכם לשייט יפהפה בקניון אדיר. במהלך השייט בקניון העצום תגיעו למקומות יפים ומיוחדים, בהם תיראו בעלי חיים רבים. תנינים, תוכים וקופים תוכלו לראות בלי שום בעיה, ואם יהיה לכם מזל תוכלו לראות גם יגוארים ועצלנים. אל הטיול יוצאים דרך כל אחת מסוכנויות התיירות בעיר וניתן לעשות אותו גם בצורה עצמאית.

ביקור בכפרים באזור סן קריסטובל
סביב סן קריסטובל תוכלו לבקר במספר כפרים נידחים, בהם חיים שבטים שונים. במהלך הביקור תוכלו להתרשם מתרבות מעניינת שנשמרה מאות שנים, ולצפות בטקסים המיוחדים והמנהגים השונים.

מוזיאון רפואת המאיה
המוזיאון המיוחד הזה נחשב לאחד המעניינים והלא שגרתיים במקסיקו, ונמצא במרכז העיר סן קריסטובל. בביקור במוזיאון תקבלו סקירה כללית על רפואת המאיה, ותוכלו לראות מוצגים יפים ומעניינים בנושאי טיפול במחלות, צמחי מרפא, התפתחות הרפואה לאורך השנים ועוד.. כדאי מאוד להמתין בסבלנות ולצפות בבדיקה וטיפול בחולים, המתבצעת על ידי רופא מאיה, אליו מגיעים תושבים מקומיים. דרך הטיפול המיוחדת מרשימה גם כאלה שלא מתעניינים בתחום. כמו כן, תוכלו לקנות בחנות המוזיאון תרופות אליל וצמחי מרפא שונים. הביקור במוזיאון יכול להיות נהדר ליום גשום, ומושלם כדי להעביר כמה שעות לפני נסיעת הלילה ליעד הבא.

(צילום: ברק מידן)