סן מרקוס, גואטמלה

סן מרקוס לה לגונה

סן מרקוס לה לגונה – San Marcos La Laguna

סן מרקוס לה לגונה (San Marcos La Laguna), או בשמה המקוצר, סן מרקוס. היא עיירה היושבת על גדותיו הצפון מערביות של אגם אטיטלן (Lago Atitlan) בגואטמלה (Guatemala). העיירה סן מרקוס היא עיירה קטנה ופשוטה המונה כ- 2,500 תושבים בלבד. אם אתם נמנים על המטיילים המגיעים למקום מסוים בשל האווירה המצויה בו, אז ודאי תרצו לדעת כי סן מרקוס ידועה באווירה הרוחנית והשלווה הקיימת בה, אם נרצה לתאר זאת במילה אחת- שאנטי. מרכזי מדיטציה, תרפיות אלטרנטיביות למיניהן הם רק חלק מן הדברים שתוכלו לראות כאן. מלבד אוירה ותושבים מקומיים מעניינים, הנוף המצוי כאן יפהפה וירוק, כאשר גולת הכותרת היא אגם אטיטלן הצלול והנוף הנשקף ממנו. ברחבי העיירה יש מגוון שבילים שכיף ללכת לאיבוד בהם, תושבים חייכנים, מטעי בננות וקפה ושווקים קטנים בהם מוכרים מוצרי מזון כמו פירות וירקות. עיירה קסומה. בשעות הלילה סן מרקוס לא חורגת ממנהגה, האווירה ממשיכה להיות שלווה ורגועה, כך שבמידה ותרצו לצאת קצת ולבלות, תוכלו לתפוס סירה לסן פדרו (San Pedro) – שיט של כ- 10 דקות. הביקור בכפר מומלץ לרוב לכל חובבי השאנטי באשר הם, אך גם אם אתם לא בעניין של רוחניות, מומלץ להגיע, בין אם זה לכמה ימים או לכמה שעות, לא כדאי לפספס.

לס פירמידס דל קה – Las Piramides del Ka

לס פירמידס דל קה הוא מרכז גדול בעיירה סן מרקוס, בו מתקיימת פעילות מדיטציה קבועה. בנוסף לכך תוכלו למצוא במרכז זה פעילויות נוספות כמו יוגה, עיסויים למיניהם, שיאצו, רייקי, סדנאות רוחניות ופעילויות אלטרנטיביות שונות (למשל קריאה בקלפים). חובבי המדיטציה הרציניים והחובבים כאחד יוכלו ליהנות מקורסי מדיטציה שונים הנערכים כאן. כמו כן, מי שמעולם לא התנסה ביוגה, יוכל להגיע לאחד השיעורים הנערכים כאן (גם שיעורים למתחילים) ולגלות משהו חדש. המרכז גדול למדיי, ואף מכיל גם מקומות לינה במידה ותחליטו כי אתם מעוניינים להישאר למספר ימים.

טיול יום לסנטה קרוז – Day Trip to Santa Cruz

מי מכם שמתכנן להישאר בסן מרקוס מספר ימים, ודאי ישמח לנצל את אחד הימים שהוא שוהה כאן להיכרות עם הסביבה של העיירה. טיול יום לסנטה קרוז הסמוכה יכול לשרת מטרה זו בצורה נהדרת. טיול רגלי (לחלץ מעט את העצמות) אשר משך ההליכה יהיה כ-  3 שעות. את הדרך חזרה עושים בשיט בסירה על אגם אטיטלן. במהלך הטיול היומי נחשפים למראות מדהימים בדרך היפהפייה לסנטה קרוז, נוף יפהפה של האגם וההרים מסביב (קיימים מספר הרי געש סמוכים, וולקן אטיטלן, טולימן וסן פדרו). כאמור, הדרך חזרה נעשית בשיט (למי שאינו מעוניין ללכת 3 שעות חזרה), כך שאם עוד לא ניצלתם את הקרבה לאגם, זאת ללא ספק הזדמנות מצוינת.