ניקרגואה

ניקרגואה

ניקרגואה
ניקרגואה
מזמינה אתכם ליהנות מנוף פראי של הרי געש, ערים קולוניאליות יפהפיות ואווירה שונה ומיוחדת. המדינה הנמצאת צפונית לקוסטה ריקה, היא לדעת רבים אחת המעניינות ביבשת, בעיקר מפני שהתיירות בה עדיין נשארה תמימה ולא התמסחרה לחלוטין. כמעט כל הטיולים פה מתבצעים באופן עצמאי, כמובן בעזרתם האדיבה של המקומיים הנחמדים. את הרי הגעש היפים תוכלו לתור בטרקים נהדרים ולהרגיש את עצמתם האדירה בצורה המירבית. בנוסף, תוכלו לבקר בערים הקולוניאליות היפות גרנאדה וליאון, ובעיקר ליהנות ממדינה באווירה אחרת. רבים מהמטיילים ממשיכים מניקרגואה לביקור בהונדורס.


אטרקציות מרכזיות בגואטמלה

רוב האטרקציות המרכזיות בניקרגואה יוצאות מהערים גרנאדה, מנגואה וליאון, מהן תוכלו לצאת לטיולים רבים, בעיקר בהרי געש מרשימים.

גרנאדה – Granada
עיר קולוניאלית יפהפיה, שעבור רבים נחשבת לתחנה הראשונה אחרי מעבר הגבול עם קוסטה ריקה. מהעיר גרנאדה תוכלו לצאת למספר טיולים נחמדים. במרחק לא גדול תמצאו את שמורת הטבע של הר הגעש מסאיה (Masaya) או הר הגעש מומבאצ’ו (Mombacho), בהם תטיילו במסלולים קצרים ומעניינים. אם אתם מעדיפים לנוח, לגונה דה אפויו (Laguna de Apoyo), זה המקום בשבילכם, שם תוכלו להעביר שעות רבות על גדת אגם בעל מים חמימים. מלבד זאת תוכלו לבקר בכפרים הלבנים (Pueblos Blancos) בהם תוכלו לקנות עבודות יד איכותיות. אין ספק שיש הרבה מה לעשות באזור גרנאדה, אבל אל תשכחו גם להסתובב קצת בעיר היפה שגם לה יש מה להציע.

ליאון – Leon
צפונית לבירה מנגואה תמצאו את העיר ליאון, שרבים חושבים שהיא העיר הקולוניאלית היפה ביותר במרכז אמריקה. בליאון תמצאו את הקתדרלה הגדולה ביותר ביבשת, ותוכלו ליהנות מבניינים יפים ומפלאזה גדולה ומרשימה. בזכות האוניברסיטה שנמצאת בעיר, יש כאן דגש גדול על השכלה, ובניגוד לשאר ניקרגואה (ורוב מרכז אמריקה) תושבים רבים גם מדברים אנגלית. סביב ליאון, תוכלו לצאת לטייל בהרי הגעש המקיפים את העיר, בטרקים הנמשכים יום אחד ומעלה, שהמפורסמים ביניהם הם הר הגעש ממוטומבו (Momotombo) ווולקן טליקה (Telica).

גלישת חול בהר סרו נגרו – Cerro Negro
אחת האטרקציות הפופולאריות והלא שגרתיות היוצאת מליאון היא גלישת חול בהר הגעש סרו נגרו. הר הגעש הפעיל, מספק לכם הזדמנות נדירה לגלישת חול מאתגרת ומלאת אדרנלין. העליה לפסגה אינה קשה, ובמהלכה תרגישו את ההר הפעיל במלוא עצמתו, כאשר עשן יפרוץ במפתיע מהאדמה ותריחו את ריח הגופרית חזק. את הירידה מהפסגה תעשו על מזחלת שמגיעה למהירות אדירה! אכן חוויה נדירה, אך היזהרו – מטיילים רבים מסיימים את הגלישה פצועים וחבולים.

איסלה דה אומטפה – Isla de Umatepe
אגם מדהים ביופיו, שבמרכזו שוכן איסלה אומטפה. באי תמצאו שני הרי געש ענקיים, עליהם תוכלו לטפס. מדובר בטיול קשה ומאתגר, אך בסופו של דבר רבים חוזרים מרוצים וזוכרים אותו לטובה. כמו כן, יש באי מספר מסלולי טיול רגליים שהמפורסם ביניהם מגיע למפל יפהפה. האי אומטפה מנותק כמעט מכל דבר, ותרגישו זאת מיד. ולכן, מטיילים רבים אוהבים להגיע לכאן, ולהירגע על גדת האגם רחוק מכל ציביליזציה. יוצאים לטייל בניקרגואה!

(צילום: תום צוקרברג)