מרידה, מקסיקו

מרידה

מרידה – Merida

מרידה, עיר הבירה של מחוז יוקטן (Yucatan). כמו כן, היא העיר הגדולה ביותר הקיימת באותו המחוז. כמות האוכלוסייה בעיר מרידה נעה סביב המספר 750,000 תושבים. מרידה ממוקמת באזור הצפוני של מחוז יוקטן במרחק של כ- 4 שעות נסיעה מן העיר קנקון (Cancun) וכ- 35 ק”מ מאזור הגולף אוף מקסיקו (Golf of Mexico). העיר מרידה היא עיר קולוניאלית אשר לא השתנתה רבות ושמרה על אופייה. הזדמנות טובה לחוות תקופה ואותנטיות של עיר הבאה לידי ביטוי במבנים של העיר, התושבים, אופיים, המנהגים ואורח חייהם. ההיסטוריה של מרידה מרידה משלבת בתוכה תקופות שונות. אחת מהן היא תקופה בה העיר עוד היתה קרויה בשם ת’ו (Tho), עיר של שבט בני המאיה הקדומים. מאז עוד הספיקה העיר להיכבש על ידי הספרדים, אשר בזמן שלטונם באזור פיתחו את האזור והפכוה לעיר ממשית. הייחודיות של העיר הזאת, היא שבניגוד לערים שונות ברחבי האזור אשר משנות את עורן בכדי למשוך מטיילים בכדי לפתח את התיירות, מרידה היא עיר אשר במשך תקופה ארוכה מאד שומרת על אורח חייה והמטיילים משתלבים לתוכה.

סלסטון – Celestun
ברחבי שמורת הטבע רזרבה דה לה ביוספרה ריה סלסטון (Reserva de la Biosfera Celestun), שוכנת מעין עיר קטנה אשר מכילה בתוכה אזור רווי בטבע המכיל בעלי חיים רבים וצמחייה ענפה. ניתן למצוא ברחבי האזור אגם בו יש מגוון גדול של בעלי כנף, במיוחד את ציפור הפלמנגו. האזור יפהפה וניתן לקחת שיט ברחבי האגם ולהתרשם מן האווירה בעיירה והמראות היפים באגם וסביבתו. מטיילים מגיעים לכאן לסיור יום, כאן הם מבלים בשיט, סיור רגלי באזור ואף נהנים כאן מארוחת צהריים במסעדות הקיימות כאן.

מרכז הפלאסה
אחת האטרקציות היותר פשוטות אך מיוחדות הקיימות במרידה הן הרחובות הראשיים פלאסה בזמן סופי השבוע. אמנם העיר מלאת חיים ותושבים במשך כל ימות השבוע, אך בסוף השבוע היא נכנסת לקצב אחר. מסעדות, פאבים, התושבים המקומיים. הכל מקבל אווירה שונה. יש מקומות בהם תוכלו למצוא בבתי קפה שונים הופעות חיות של אמנים מקומיים, דוכני רחוב נפתחים, נגנים מקומיים יוצאים לרחובות עם כלי הנגינה שלהם ואף תושבים אשר מפזזים ורוקדים לצליליהם. כאמור, כל העיר מקבלת קצת שונה והטיול ברחבי העיר בסוף השבוע נראה אחרת לחלוטין מימות אמצע השבוע. נסו ותראו.

פרוגרסו – Progreso
פרוגרסו, היא עיירת נופש, השוכנת על החוף באזור הצפוני לעיר מרידה. אזור בעל חוף מדהים עם מזח עצום, שקט, שלווה טבע ולא מעט תושבים מקומיים אשר מגיעים לכאן לנפוש. חלק מן המטיילים בוחרים להשתקע כאן למספר ימים, ומחפשים מקום לינה (התואם את יכולתם הכלכליות), וחלק מן המטיילים מגיע לכאן ליום אחד בלבד בנסיעה ממרידה באוטובוס, או על ידי השכרת רכב ליום.