מקסיקו

מקסיקו

מקסיקו  – Mexico

ברוכים הבאים למקסיקו, המדינה הגדולה ביותר במרכז אמריקה
אחת מהמדינות בעלות מספרי התושבים  הרב ביותר, כ-110 מיליון תושבים! מקסיקו הינה יעד תיירות מאד פופולארי, למרות העובדה שהיא אחת מן המדינות היקרות במרכז אמריקה. הקסם של מקסיקו הוא בהיותה מדינה בעלת מגוון רב של תרבויות שונות, כאשר כל אחת מביאה עימה את מנהגיה וסממני תרבות אופייניים. הסיבה לריבוי התרבויות במדינה, נעוצה בריבוי שבטים אינדיאנים אשר התיישבו באזור במשך אלפי שנים. אחת התרבויות היותר מוכרת ברחבי מקסיקו, אשר לה קיימים מספר אתרים ארכיאולוגיים ומציגים את שרידיה מן התקופה שלפני הספירה, היא תרבותם של בני שבט המאיה. קנקון, איסלה מוחרס, סן כריסטובל, טולום, פוארטו אסקונדידו , וואחקהגוואדלחרה ועוד הם כמה בין ערים ואטרקציות רבות במדינה המופלאה. רבים אף ממשיכים ממקסיקו ללטיול בקובה.


איזורי טיול עיקריים
מלבד רב תרבותיות שופעת אשר קיימת במקסיקו, ניתן לראות גם שילוב מעניין של מספר צורות נוף אשר קיימות בה, כך שבכל אזור במדינה יהיה לטיול אופי שונה. כל אזור במקסיקו הינו אטרקטיבי ומעניין, ובכל אזור קיימים אתרים מעניינים וכפרים מיוחדים אשר כדאי לבקר בהם. קיים ניגוד משמעותי בין צפון מקסיקו לבין הדרום. בצפון המדינה קיימות מדבריות חמות, בעוד שבדרום המדינה שורר לו אקלים טרופי לחלוטין, בעל ג’ונגלים מסועפים. מרבית המטיילים נוטים להגיע אל אזור הדרום, אשר בו מלבד לג’ונגלים, קיימים גם אתרי עתיקות רבים אשר מנציחים תרבויות נושנות של שבטים אינדיאנים כמו שבט המאיה. האזור הדרום מזרחי של מקסיקו גובל עם הים הקריבי, שם ניתן למצוא אתרי נופש וחופים יפים לרחצה. כמו כן, צידה המערבי של מקסיקו גובל עם האוקיינוס השקט, שגם כאן החופים נהדרים לרחצה. מרכזה של מקסיקו, יתאים מאד למי שחפץ במפגש עם התושבים המקומיים במקסיקו. במרכזה קיימים כפרים ועיירות אשר ניתן להתארח בהן ואף לחוות את חייהם היומיומיים של התושבים כאן.  רבים אף נכנסים למסיקו דרך מעבר הגבול עם ארה”ב,  הסמוך לעיר טיחואנה.

מזג אויר ומתי להגיע למקסיקו
מזג האויר במקסיקו שונה מאד בין אזורי המדינה. באופן כללי מקסיקו היא מדינה חמה. גם העונה הגשומה, אשר מתקיימת בין מאי לנובמבר, חמה ובאזורים מסויימים אף יותר מן העונה היבשה. כאמור, באזורה הצפוני של מקסיקו קיימות מדבריות ומצוי שם אקלים מדברי. כיאה לאקלים מדברי ניתן לצפות לחום כבד ומעט משקעים. מרכז מקסיקו הוא אזור הררי, עובדה אשר מקלה במעט על החום והופכת אותו למעט יותר קריר בשל הבדלי הגובה. יחד עם זאת, אל תטעו, האזור עדיין חם. דרום מזרח מקסיקו, הינו אזור טרופי. האקלים הטרופי במקסיקו מאופיין במזג אויר חם מאד ויחד איתו גשמים רבים. גם בעונה היבשה יורדים מטחי גשמים מדי פעם. חשוב לזכור כי למרות שדרום מזרח מקסיקו הוא אזור חם מאד, ככל שתגביהו, יהיה יותר קריר. כאן תמצאו מידע על טיסות למקסיקו.

למידע נוסף על מקסיקו הכנסו לאתר זזנו

אטרקציות מרכזיות במקסיקו
מקסיקו הינה מדינה גדולה. אך יש מספר יעדים אטרקטיביים אשר מומלץ מאד להגיע אליהם. ולא לשכוח את איסלה מוחרס!

טאוטיווקאן (Teotihuacan)-
אתר ארכיאולוגי באזורה הצפוני של מקסיקו, צפון מזרחית למקסיקו סיטי הבירה. מדובר בעיר מ-200 לפני הספירה, שעד היום לא ידוע מה הסיבה המדויקת לשקיעתה.

אקפולקו (Acapulco)-
עיירת נופש תיירותית באזור הדרום מערבי של מקסיקו, לאורך חופו של האוקיינוס השקט. העיירה ידועה במגוון האטרקציות הימיות שניתן לעשות בה, ובחופיה היפים בהם ניתן לרבוץ תחת השמש.

קאבו בן לוקאס (Cabo San Lucas)-
כפר בצידה המערבי של מקסיקו, בעל חופים מיוחדים עם סלעי גיר בעלי צורות שונות. אל הכפר מגיעים המון מטיילים, שיוכלו להנות מחיי לילה סוערים למדי, בבארים ומועדונים..

האתר הארכיאולוגי בפאלאנקה (Palenque Archeological Site)-
אחד האתרים היותר ידועים בקרב מקסיקו, בעתיקות המצויות באתר שהן למעשה שרידים של שבט המאיה. האתר מצוי בפאלאנקה אשר שוכנת בדרום מקסיקו. העיר שנחשפה היתה קיימת מהמאה הראשונה לפני הספירה ועם השנים נעלמה בתוך סבך הג’ונגל אשר מקיף אותה כיום. במהלך הסיור באתר תוכלו לראות מקדשים, מעברים וחדרים אשר לכולם היתה משמעות בקרב שבט המאיה.
העתיקות כאן מרשימות ממש כמו אלו שבאנגקור (angkor) בקמבודיה והעתיקות הבודהיסטיות שבסרי לנקה (Sri Lanka).

צ’יאן איצה (Chichen Itza)-
בדרום מזרח מקסיקו, בין מרידה (Merida) לקנקון (Cancun), באזור פלנקה, מצוי לו אתר נוסף של שבט המאיה אשר מציג את התרבות והמנהגים אשר היו קיימים. במהלך הסיור באזור ניתן לראות מערת מים, אשר מאמינים כי היה נהוג להשליך אליה קורבנות אדם. עובדה זו אולי מצליחה להסביר את שם העיר, אשר משמעותה פה של באר המכשפה. מומלץ מאד לשכור את שירותי ההדרכה שבמקום.

פלאיה דל כרמן (Playa del Carmen)-
פלאיה דל כרמן הוא כפר דייגים, מהיותר מפורסמות ברחבי מקסיקו. הכפר ממוקמם באזורה הדרום מזרחי של מקסיקו, במרחק של כחצי שעה נסיעה מקנקון. מלבד חופים יפים, שבהם אפשר להשתכשך ולהנות מספורט מים, קיימים מספר אתרים ארכיאולוגים המציגים שרידים מן המבנים של שבט המאיה. מכאן רבים ממשיכים לטיול באי קוסומל.

לורטו (Loreto)-
הינה יעד תיירותי אשר מטיילים רבים מגיעים אליו. כפר בבאהה קליפורניה שבצפון מקסיקו, הינו למעשה אחד הכפרים העתיקים הקיימים באזור. הכפר משלב שתי צורות נוף. האחת, חופי ים יפים, אשר מימיהם כחולים וצלולים – חוף ים קורטז. השניה, כיאה לאקלים בצפון מקסיקו, אזורים מדבריים בעלי דיונות וקקטוסים המאפיינים את האזור. חובבי בעלי חיים ישמחו לדעת כי ניתן לצאת מהכפר לטיולים ימיים בהם אפשר לצפות בלוויתנים כחולים. כמו כן, יש כאן מגוון רב של ענפי ספורט ימי אשר אפשר להתנסות בו. בכפר לורטו תוכלו אף לראות את הפארק הלאומי ולטייל באתר ציורי הסלע, שריד מן התקופה שלפני הכיבוש הספרדי.

מטבע ואמצעי תשלום במקסיקו
המטבע השמיש במקסיקו הוא מטבע הפסו (Peso). האגורות של מטבע הפסו קרויות סנטבוס (Centavos), 100 סנטבוס מרכיבים פסו אחד. בנוסף למטבע המקומי שמומלץ מאד שיהיה לכם, כדאי גם להצטייד מבעוד מועד בכרטיס אשראי והמחאות נוסעים. בערים הגדולות של מקסיקו תוכלו לבחור בכל דרך אפשרית לתשלום, אך בכפרים הקטנים האפשרויות יהיו מוגבלות יותר וכדאי שתהיו ערוכים לכל מצב. ברוכים הבאים למקסיקו!

(צילום: טל דקל)

למידע נוסף:
טיסות למקסיקו
טיול מאורגן למקסיקו