מקסיקו סיטי

מקסיקו סיטי

מקסיקו סיטי

 

עיר הבירה של מקסיקו היא עיר הומת אדם ועמוסה. רחובות העיר מלאים תמיד והכבישים סואנים. כמו בכל עיר גדולה, גם כאן תוכלו ליהנות ממרכזי קניות, מסעדות וחיי לילה טובים. בנוסף לכך, תוכלו לטייל סביב העיר ולהגיע לאתרי פירמידות היסטוריים מהמרשימים במרכז אמריקה. שימו לב, מקסיקו סיטי היא עיר ענקית ונחשבת למסוכנת גם עבור המקומיים. פיקחו תמיד עיניים, והישארו עירניים!

 

 


אטרקציות מרכזיות במקסיקו סיטי

במקסיקו סיטי תמצאו אטרקציות שונות, החל מאתרי פירמידות עתיקים, גנים עירוניים ושווקים מסוגים שונים.

 

פירמידות טאוטיווקאן – Tautihuacan

אתר הפירמידות המרכזי של איזור מקסיקו סיטי מפורסם בעיקר בזכות פירמידת השמש שמגיעה לגובה 230 מטר (השלישית בגובהה בעולם). התצפית מהפירמידה מרשימה מאוד, וכך גם המבנים הנוספים והפסלים באזור. בחלקו השני של האתר תמצאו את פירמידת הירח, המרשימה פחות. כדי למצות את הביקור באתר, ולהכיר יותר את ההיסטוריה של המקום בו אתם נמצאים, כדאי מאוד להגיע בסיור מאורגן, או לשכור מדריך באתר.

 

פירמידות סוצ’יקאלקו – Xochicalco

אתר הפירמידות הפחות פופולארי באיזור מקסיקו סיטי, ובו תמצאו פירמידות שונות ומבנים מעניינים נוספים. שימו לב, לדעת מטיילים רבים הסיור באתר עתיקות אחד מספיק בהחלט, ולכן אם כבר ביקרתם באתר טאוטיווקאן, כדאי לשקול האם לבקר גם פה.

יער צ’פולטפק וגן החיות – Bosque de Chapultepec

אזור ירוק באזור מקסיקו סיטי האפורה, שמשמש את המקומיים כאשר הם מחפשים מפלט מהמולת העיר. במקום תמצאו גנים בוטניים יפים, ואגם עליו אפשר לעשות פיקניקים. גן החיות בפארק, אליו נכנסים בתשלום סמלי, נחמד מאוד, ותמצאו בו מגוון רחב של בעלי חיים מעניינים.

 

שוק ההיפים ביום שבת – Tianguis Cultural del Chopo

אם אתם אוהבים דברים מיוחדים, תיהנו בשוק ההיפים שמתקיים כל יום שבת. מדובר במאות אנשים חובבי רוק, שבאים למכור בעיקר דיסקים ותקליטים ישנים. כמו כן, תמצאו במקום דוכני אוכל שונים ומופעי רחוב, בעיקר של להקות רוק. שימו לב שהאזור הומה אדם באופן קיצוני, ולכן חשוב מאוד להיזהר ולהישמר.

 

לעוד מידע על מקסיקו סיטי הכנסו לאתר זזנו

 

שיט בסוצ’ימילקו – Xochimilco

שיט גונדולות בשכונת הסוצ’ימילקו. בהחלט מדובר בדרך מרעננת להירגע משגרת מקסיקו סיטי הרועשת.

 

ביקור במפעל הבירה קורונה

למרות שקורונה אינה נחשבת לבירה פופולארית בקרב הישראלים, ביקור במפעל בו מייצרים את הבירה יכול להיות מעניין מאוד. במהלך הביקור תוכלו לצפות בכל שלבי הכנת הבירה, ותזכו לטעימות מעניינות. כמו כן, במקום פועלת חנות מזכרות, בה תוכלו לקנות מתנות מעניינות.

 

מוזיאון האנתרופולוגיה

מוזיאון גדול ומעניין, שמציג את כל ההתפתחות התרבותית במרכז אמריקה. במוזיאון תוכלו ללמוד על העמים השונים והתרבויות הקיימות במרכז אמריקה, ולהכיר טוב יותר את ההיסטוריה של האזור.

 

שוק האמנים

שוק בו תוכלו לקנות עבודות יד מסוגים שונים. למרות המחירים המופקעים, אל תפסלו את השוק מיד, מפני שבניגוד למה שתמצאו בשאר השווקים במקסיקו או גואטמלה, העבודות כאן יהיו באיכות גבוהה בהרבה.