מנואל אנטוניו

מנואל אנטוניו – Manuel Anotnio

מנואל אנטוניו, כפר קטן בקוסטה ריקה (Costa Rica), השוכן במרחק של כ- 6 ק”מ מקאפוס (Quepos). הכפר מנואל אנטוניו, נחשב לכפר אשר מבחינה תיירותית מעט יקר. מקומות הלינה, מסעדות וכל השירותים התיירותיים הנלווים יעלו יותר באופן ניכר מכפרים סמוכים באזור. זאת גם כנראה הסיבה מדוע מטיילים רבים המנסים לחסוך כסף על לינה ומזון בוחרים לעיתים ללון בקפוס במקום. למרות העלות הכלכלית היחסית יקרה של הכפר, עדיין ניתן להבחין כי הוא מתוייר למדי. הכפר עצמו לא מכיל בתוכו מגוון עצום של אטרקציות. הסיבה העיקרית בגינה המטיילים מגיעים למנואל אנטוניו היא הפארק הלאומי מנואל אנטוניו (Parque Nacional Manuel Antonio) השוכן ממש בסמוך לכפר.

הפארק הלאומי מנואל אנטוניו –  (Parque Nacional Manuel Antonio)

הפארק הלאומי מנואל אנטוניו הוא, פארק המשתרע לארוך חופיו של האוקיינוס השקט (Pacific ocean). הפארק יפהפה ומוריק  אשר שטחו מתפרש על כ- 16 קמ”ר  בלבד. הוא נחשב לפארק הלאומי הקטן ביותר בקוסטה ריקה. יחד עם זאת, למרות היותו הפארק הקטן ביותר מגיעים אליו מדי שנה כ- 150,000 מבקרים. ללא עוררין, מדובר באחד האתרים היותר מתויירים בקוסטה ריקה, והוא מוערך כפארק השני המתוייר ביותר בקוסטה ריקה (מיד אחרי הפארק הלאומי פואס וולקנו – Parque Nacional Poas Volcano). ברחבי הפארק קיימות מגוון צורות נוף יפהפיות ביניהן חופי ים, ארבעה במספר, וצמחייה טרופית מגוונת ביערות גשם שונים. כמו כן, תוכלו להיחשף כאן לשפע של בעלי חיים מיוחדים עשרות זנים של יונקים שונים ביניהם קופים ועצלנים. כמו כן, תמצאו שם גם ארמדילים, זוחלים וחרקים למיניהם. מלבד אלו תוכלו גם לראות כאן מגוון רב של בעלי כנף המסתתרים בין היערות והצמחייה המגיעה כמעט עד לקו המים.

כמה מילים על חופי הרחצה הקיימים בפארק. כאמור, יש 4 חופי רחצה עיקריים: מנואל אנטוניו (Manuel Antonio), אספדייה סור (Espadilla Sur), טלדורו (Teldoro) ופלייטה (Playita) בהם תוכלו לראות חול לבן, עצים גבוהים וטרופיות הניבטת מכל פינה, אשר חשבתם שקיימת רק בסרטים. בחלק מן החופים ניתן לשנרקל, להביט בשוניות, אלמוגים, בדגים וליהנות מן העולם התת ימי. בכל ארבעת החופים קיימים שירותי הצלה, כך שאתם יכולים להרגיש בטוחים למרות מספר הרב של האנשים הקיימים בחופים (ואולי דווקא בגלל מספרם הרב של האנשים). וודאי לא תפספסו כי חופי הרחצה מושכים אליהם מטיילים מכל הגילאים, מחבר’ה צעירים אחרי צבא ועד משפחות עם ילדיהן הקטנים.

טיפ קטן, בסופי השבוע התיירות המקומית מתעוררת לתחייה, כל שמלבד מטיילים מכל העולם, תושבי האזור והסביבה מגיעים גם הם לרבוץ בחופי הפארק, כך שמומלץ מאד להגיע לכאן באמצע שבוע, אז כמות המטיילים תהיה פחותה ופחות הומה. שימו לב כי הפארק סגור בימי שני.

הכניסה לפארק כרוכה בתשלום סמלי של כ- 7 דולר.