לנקין, גואטמלה

לנקין

לנקין – Lanquin

לנקין, הוא כפר בגואטמלה (Guatemala), השוכן במרכז המדינה. לנקין הוא אחד מן הכפרים היותר מפורסמים המצויים בגואטמלה ובמהלך הטיול שלכם באזור תגלו כי מטיילים רבים מהעולם כולו מגיעים לכפר. הכפר פשוט ונעים לשהות בו. קיים מגוון לא קטן מקומות ללון בהם בשל היותו יעד אשר פופולארי במיוחד, כך שתוכלו להתמקם במקום אשר יתאים לכם. מבחינת משך השהות בכפר, כמובן שכל מטייל בוחר את הזמן בו הוא רוצה להישאר, אך מרבית המטיילים מגיעים בכדי לראות את מערות לנקין ואף הולכים לטייל  ביעד הסמוך סמוק שמפיי (Semuc Champey). כך שיומיים שלושה לרוב מספיקים למטיילים המגיעים לכאן. רבים ממשיכים מכאן אל קובאן הסמוכה.

מערות לנקין – Grutas de Lanquin

אחד האטרקציות המצויות בכפר לנקין היא אתר בטבע בו יש מעין מערכת של מערות המכילות בתוכן ממספר מחילות אליהן ניתן להיכנס ולחקור את אזור המערות מבפנים. המחילות מתפרשות על קילומטרים, כך שמדובר במערכת מחילות דיי סבוכה.. כדאי לשים לב לדרך ולא להתברבר בפנים. בתוך המחילות אפשר לראות נטיפים שונים אשר נוצרו כאן במהלך תקופה ארוכה של שנים רבות, קיימים אזורים בהם יש זרמי מים אשר הולכים בתוכם, כך שכדאי להתכונן להתרטב.

סמוק שמפיי – Semuc Champey

סמוק שמפיי הוא אתר המצוי בסמוך לכפר לנקין. בכדי להגיע אליו מרבית המטיילים מתמקמים בכפר וממנו יוצאים לטיול יום ביעד היפהפה הזה. סמוק שמפיי מורכב מצירוף מדהים של הרים ירוקים, נהר, מפלים ובריכות. הדרך הטובה ביותר להתחיל את הטיול בסמוק שמפיי היא לטפס את העליה הקלה שיש באזור, להשקיף על כל האזור ולראות את אוצר הטבע שיש כאן מלמעלה. תוכלו להתרשם מהנוף ולראות עד כמה המקום גדול, מרהיב ומיוחד. משם יורדים חזרה, רואים את הנהר הגועש, שימו לב שבמהלך זרימתו הוא נכנס לתוך מערה ויוצא מצידה השני. והחלק הכיף ביותר של הטיול בסמוק שמפיי, השיא של היום, שבשבילו היה שווה להגיע ולטפס את העלייה ולרדת חזרה למטה, הוא הבריכות הקרירות והנעימות. אין כמו רחצה נעימה בכדי להצטנן, לעבור בין המפלים הקטנים שהבריכות יוצרות ופשוט להעביר יום של הנאה ומנוחה. כמו כן, לאלו מביניכם שאוהבים לחקור כל אזור אליו הם מגיעים, אז כבר ציינו כי הנהר עובר בתוך מערה במהלך זרימתו. ניתן ללכת לסיור דרך סיור מאורגן במסלול שעובר תחת מפל וממשיך אל תוך המערה. הדרך כוללת הליכה בתוך מים, כשבדרך יש מספר סולמות המובילים אל הבריכה העמוקה בקצה. בשביל להיכנס אליה, הכניסה היא בקפיצה. המערה דיי חשוכה, כך שאת הדרך מאירים על ידי נרות (כן, קואורדינציה נחוצה כאן, שחייה ביד אחת ונר ביד שנייה).

זמן היציאה המומלץ לסמוק שמפיי הוא השעות המוקדמות של הבוקר. בשעות אלו נקודת התצפית מרהיבה עם האורות הראשונים של היום.