ליוינגסטון

ליוינגסטון – Livingston

ליוינגסטון, עיירה בגואטמלה (Guatemala) הממוקמת באזור המערבי של המדינה, בסמוך לים הקריבי (Caribbean sea). העיירה מונה כ- 20,000 תושבים. למי שמתעניין במוצא התושבים והשבטים בכל אזור אליו מגיע לטייל, ימצא כאן את בני הגאריפונה. הם למעשה שילוב של אינדיאנים (שבט קאריב) ותושבים שחורים, אשר במהלך ההיסטוריה של האזור היו תחת עבדות קשה. הגאריפונה הם בני תערובת של אותם שני שבטים שציינו. כמו כן, מלבד תושבים מעניינים תגלו כאן עיירה יפהפייה בעלת אוירה טרופית ורגועה. לכאן מומלץ להגיע אם אתם מחפשים שקט, שלווה, קצת להתבטל ואולי אף מעט לטייל באזור. בשעות הערב והלילה, תגלו כי המקום מתעורר.. בשעות אלו נפתחים בתי עסק שונים, פאבים, מסעדות ויש כאן גם לא מעט מסיבות בהם תוכלו לבלות ולחגוג עד השעות הקטנות..

ריו דולסה – Rio Dulce

כמובן שמלבד לשבת ולרבוץ כל היום בליבינגסטון הקטנה ושלווה יהיו גם מטיילים שיחפשו קצת להזיז את עצמם ולגלות מה מסביב. אז אחד המקומות אליו כדאי להגיע הוא נהר ריו דולסה, אשר מהווה מעין שמורת טבע גדולה החובה בתוכה מספר זנים מעניינים של חיות שונות וצמחייה מגוונת. באזור ניתן לטייל באופן רגלי ו”לחקור” את הסביבה. כמו כן, הנהר יפהפה וגם ממנו ניתן ליהנות במספר אטרקציות בהן הרחצה, או השכרה של קאנו כך שתוכלו להעביר את היום בשיט קליל ונעים במורדות הנהר.

פלאיה בלנקה- Playa Blance

אז אם כבר דיברנו על מקומות בהם ניתן לרחוץ, בעיירה ליוינגסטון קיימים מספר חופי רחצה. אחד החופים היפים במיוחד הקיימים  בעיירה הוא פלאיה בלאנקה. כשמו כן הוא, בלאנקו – לבן. אזור החוף יפהפה ומיוחד, גרגירי החול הלבנים משווים לאזור הרגשה שהגעתם לאזור עם שמיכה אחת אחידה ולבנה. כמו כן, הגלים כאן גבוהים מספיק בכדי להיות יעד לא רע לגלישה. גם כאן ניתן לשחות, לשכב על החוף ולהשתזף, להשכיר סירות מירוץ קטנות ולהעביר כאן כמה שעות של הנאה. מרבית המטיילים המגיעים ללוינגסטון מגיעים לחוף זה.

לוס סייטה אלטרס – Los Siete Altres

אחד האזורים היפהפיים הקיימים בסמוך לליבינגסטון הוא אזור לוס סייטה אלטרס, אשר בתרגום חופשי נקרא שבעת המזבחות.  באזור זה קיימים מפלים וברכות הסמוכים אחד לשני ובהם ניתן לרחוץ, להשתכשך במים וליהנות מפלאי הטבע. המקום יפהפה ומיוחד. מלבד ריבוי מקורות המים הקיימים כאן, גם הצמחייה מיוחדת ואף ניתן למצוא בעלי חיים ימיים שונים, במיוחד זוחלים קטנים וסרטנים כחולים. ניתן לשלב את הביקור בלוס סייטה אלטרס עם טיול יומי קצר לאורך חוף הים. הדרך לכאן יפה וההליכה סך הכל נמשכת שעה (כמובן שהכל תלוי בקצה ההליכה בו תחליטו ללכת). מי שמוכן לוותר על תענוג ההליכה ומתכוון להמשיך באווירת הרוגע השלווה והבטלה, ייקח מונית עד לכאן ויגיע תוך מספר דקות.