לה פורטונה

לה פורטונה

לה פורטונה – La Fortuna

לה פורטונה היא עיירה קטנה ונחמדה, השוכנת בסמוך להר הגעש העצום ארנל. את הר הגעש ארנל תוכלו להכיר מקרוב במספר טיולים, ולהתרשם מהלבה האדירה הפורצת ממנו כל הזמן – תופעה שבהחלט לא רואים כל יום. אחרי החוויה האדירה, תוכלו להגיע לאתרי מעיינות חמים אשר יהיו נהדרים בשביל לנוח ולהירגע אחרי יום הטיול הקשה. כמו כן תמצאו בלה פורטונה פעילויות מעניינות אחרות כמו טיול במפלים וספורט אתגרי.

 

אטרקציות בלה פורטונה
סביב לה פורטונה תמצאו אטרקציות רבות, שהמרכזית היא כמובן טיול בהר הגעש ארנל. בנוסף לכך תוכלו לטייל במפלים, לבצע פעילויות אתגריות ולקנח בטבילה במעיינות חמים.

הר הגעש ארנל – Volcan Arenal
את הר הגעש העצום תוכלו לראות מכל מקום בלה פורטונה, והוא בעצם הסיבה האמיתית להגעה לכאן. ניתן לבקר בהר המרשים במספר דרכים, והמומלצת ביותר היא לבצע סיור עצמאי למרגלותיו. במהלך הסיור תרגישו את הרעידות הוולקאניות ותיראו בבירור את הלבה והאבנים הלוהטות שיוצאות מהלוע ועפות קרוב אליכם (לא לבעלי לב חלש). במהלך הטיול תיהנו מנוף שונה ולא שגרתי, ואם תהיו מספיק אמיצים תוכלו להיכנס למעבה היער לאזור מבודד בו תיראו ציפורים בצבעים שונים. דרך נוספת ליהנות מהר הגעש היא באמצעות סיור לילה, בו בזכות החושך, תוכלו לראות בבירור את הלבה היוצאת מהלוע. עם זאת, מטיילים רבים מתלוננים שהסיור הזה תיירותי מידי, ואם אתם מתכננים לבקר בהרי געש נוספים, ניתן בהחלט לוותר על סיור הלילה.

מפלי פורטונה – Catarata Fortuna
במרחק הליכה ממרכז ללה פורטונה תמצאו שמורת טבע ובה מפלים יפהפיים. המפלים יורדים מגובה 70 מטרים ויוצרים בריכות צוננות בהן ניתן לשחות. באזור המפלים תוכלו לטייל במסלולי הליכה שונים שיאפשרו לכם להגיע לפלגי מים נוספים ובריכות אחרות. הטיול במפלים אינו ארוך, וניתן בהחלט להתחיל אותו בצהריים או לשלב אותו עם אטרקציות אחרות.

המעיינות החמים
סמוך ללה פורטונה תמצאו מספר אתרי מעיינות חמים, אליהם תוכלו להגיע כדי לנוח ולהירגע. האתרים הפופולאריים ביותר הם בלאדי (Baladi) וטאבאקון (Tabacun), ובכל אחד מהם תמצאו מספר בריכות בטמפרטורות שונות. כדאי מאוד להגיע למעיינות החמים בשעות הלילה, אז תוכלו ליהנות מהם בצורה המירבית.

ראפטינג, באנג’י ורכיבה על סוסים
מלבד הטיולים הרגליים באזור לה פורטונה תמצאו גם מספר פעילויות אתגריות נחמדות. הראפטינג בלה פורטונה הוא אחד המפורסמים בקוסטה ריקה, נמשך יום אחד ומגיע עד רמה 4. תוכלו גם לקפוץ באנג’י, באתר שמציע מספר וריאציות שונות, כמו לתוך המים, בצורת סופרמן ועוד.. כמו כן, תוכלו לצאת לטיולי סוסים על רקע הר הגעש ואגם ארנל.

Jeep – Boat – Jeep
הדרך הפופולארית ביותר להגיע לעיר מונטה-ורדה (Monteverde) מתבצעת על ידי נסיעת שטח ושייט באגם ארנל. במהלך הנסיעה והשייט תוכלו ליהנות מנוף מדהים של הרי געש, יערות עננים וכפרים מיוחדים. מלבד החיסכון בזמן, כמובן שאת הנוף הזה לא תוכלו לראות בנסיעה באוטובוס הציבורי ולכן למרות המחיר הגבוה, לא כדאי לוותר.