טיחואנה

טיחואנה –Tijuana

טיחואנה, עיר השוכנת בצפון מקסיקו (Mexico), נושקת לגבות ארצות הברית לעיר סן דייגו (San Diego). העיר טיחואנה מונה כמיליון וחצי תושבים והיא יעד פחות מתוייר במקסיקו בקרב המטיילים הישראלים. אולי בשל העובדה כי בשנים האחרונות האזור מעט רגיש ולא מהבטוחים ביותר, בשל פעולות המשטרה לקטילת כנופיות הסמים באזור. כמו כן, בשל פעילות המשטרה יש חוקים מאד קפדניים ברחבי העיר לגבי צריכת אלכוהול ובטיחות אישית. למשל, שתייה ברחוב או נשיאת בקבוק פתוח נחשבת בקרב משטרת טיחואנה להרעלה ציבורית, נשיאת אולר בעל יותר מ- 4 להבים נחשב לנשיאת נשק מוסתר. מבלי כל ניסיון להבהיל רק יש לקחת בחשבון במידה והחלטתם להגיע לאזור, שכדאי לדעת פרטים אלו בכדי שתוכלו לטייל בהנאה מבלי להסתבך עם המשטרה המקומית. יחד עם כל הוראות האזהרה, אלו שכן מגיעים יעידו על אופייה התיירותי הקיים בכל הנוגע לקניות ובזבוזים. הקרבה לארצות הברית הפכה את טיחואנה לעיר המתבססת על תיירות אמריקאית (שללא ספק, קונים וקונים שם). כמו כן, חיי הלילה בעיר לא מאכזבים וניתן למצוא כאן מספר מקומות בילוי, פאבים מועדונים שבהם תוכלו להעביר את הלילה במלוא המרץ. ברוכים הבאים לטיחואנה!

תיאטרון אומניאקס – Omniax Theater

אז אם כבר הגעתם לעיר טיחואנה והחלטתם לבדוק מה יש להציע, כדאי להגיע לאזור מרכז התרבות שלה ולהנות מביקור בתאטרון אומניאקס. בכל אזור המרכז התרבותי, המקום המוכר ביותר הוא התיאטרון המדובר. מומלץ מאד להגיע ולהתרשם מהחוויה, לקחת תכניה ולראות מה מציג באותו מרכז תרבותי ביום בו הגעתם לבקר.

מוזיאון דה לוס קליפורניאס – Museo de los Californias

ואם כבר דיברנו על מרכזים תרבותיים.. אי אפשר להגיע לביקור בעיר מבלי להיכנס למוזיאון דה לוס קליפורניאס שבטיחואנה. זה גם הזמן לציין כי טיחואנה היא העיר הגדולה במדינת באחה קליפורניה (Baja California) במקסיקו (Mexico). מכאן כנראה המוזיאון קיבל את שמו וממוקם דווקא בטיחואנה. הכניסה למוזיאון היא מאותה כניסה למבנה תיאטרון אומניאקס שכבר הזכרנו, כך שמדובר בשני אתרים שאפשר וכדאי לראות באותו היום. בתוך המוזיאון ניתן לראות מספר תערוכות ומיצגים שונים המספרים את סיפור התרבות של האזור ותושביה. דמויות שעווה של אינדיאנים, ציורים, תמונות ומודלים כאלה או אחרים הם רק חלק ממה שתוכלו לראות שם המציגים את ההיסטוריה המקומית של טיחואנה וסביבתה.

חוף רוזריטו – Rosarito Beach

חוף רוזריטו, במרחק של כ- 20 דקות דרומית לטיחואנה, תוכלו למצוא רצועת חוף מיוחדת במינה, בה תוכלו לשחות ולהשתזף בעודכם שרועים בהנאה על החוף. חוף רוזריטו, מלבד חוף ים נעים ונוח לשהייה, הוא חוף בעל מבחר מסעדות, חנויות קטנות ליד החוף, מבחר מלונות הממוקמים ממש בסמוך אל הים. כמו כן, ניתן למצוא שם עוד מספר פעילויות בהן ניתן לבלות את משך היום, כמו דיג ורכיבה על סוסים.