טולום

טולום

טולום – Tulum

טולום היא עיירת חוף מהקסומות במקסיקו, המרוחקת כשעתיים מקנקון. בניגוד לעיירות החוף באזור, טולום ייחודית בכך שאינה ממוסחרת בכלל, ולכן האווירה בה שקטה ורגועה. החופים הנפלאים כוללים חול, מים ועצי קוקוס בלבד, ואליהם תגיעו בנסיעה קצרה בדרך עפר. אין ספק, שמבין כל חופי מקסיקו, טולום היא המקום ליהנות משקט ושלווה אמיתיים. בנוסף לחופים היפים, טולום מזמינה אתכם ליהנות מאתר עתיקות מרשים או לצלול במערות תת ימיות בעלות תופעות טבע ייחודיות. וכמובן, תוכלו לצאת מכאן לאתר הארכיאולוגי המפורסם צ’יצ’ן איצה – אחד משבעת פלאי עולם.


אטרקציות מרכזיות בטולום
הסיבה העיקרית להגיע לטולום היא כמובן החופים השקטים והיפים. בנוסף לכך, קיימים בטולום אתרי צלילה יפים ואתרי עתיקות.
* בניגוד לעיירות חוף אחרות, בטולום לא כמעט ותמצאו חיי לילה מעניינים או הוסטלים שאפשר להשתקע בהם זמן רב. זיכרו שעיקר הבילוי בטולום הוא בחופים ובאטרקציות הסמוכות.

חופים בטולום
חופי טולום נחשבים בעיני רבים לטובים ביותר במקסיקו, בזכות הניתוק מהעיירה ותחושת הבדידות והשלווה. חופי טולום נקיים כמעט לגמרי מבתי מלון או מבני ענק אחרים שהורסים את הנוף, ובזכות זה, המים נשארים צלולים ובצבע טורקיז מושלם והחול לבן ונקי. חופים אלה גורמים למטיילים רבים להישאר כאן זמן רב. לעומת זאת, עבור מטיילים מסויימים הריחוק מהעיירה הוא חיסרון, מפני שההגעה לחוף כוללת נסיעה ולכן גם המחירים השונים (אוכל, שתייה, גלידות) מופקעים.

צלילות בטולום
באזור טולום תוכלו למצוא את חלק מאתרי הצלילה היפים במקסיקו. האתר המפורסם ביותר הוא המערות, בהם תיהנו מתופעות טבע ייחודיות שנובעות מניקוז של מים מלוחים ומתוקים. בנוסף, תוכלו להתרשם מהנטיפים היפים, חיות ים ואלמוגים. אל הצלילה במערות ניתן להגיע דרך מועדוני הצלילה השונים שנמצאים בטולום. כמו כן, גם אם אין לכם רשיון צלילה, עדיין תוכלו לשנרקל במים הרדודים בחוף, וליהנות לא פחות.

צ’יצ’ן איצה
אחד מאתרי העתיקות היפים במקסיקו, שנחשב גם לאחד משבעת פלאי עולם נמצא כ-3 שעות נסיעה מטולום, ומטיילים רבים מגיעים אליו מכאן. באתר המרשים תמצאו את עתיקות המאיה במיטבן: מקדשים מרשימים, מבנים שמורים, מגרשי ספורט ופסלים שמהווים רק חלק ממה שתיראו בעיר העצומה שנשמרה מאות שנים. במהלך הביקור באתר תוכלו ללמוד הרבה על תרבות המאיה העתיקה, ולכן כדאי מאוד לקחת מדריך (ולוודא מראש שהוא דובר אנגלית). הסיורים לאתר צ’יצ’ן איצה יוצאים מטולום כמעט כל יום וכדאי מאוד לברר ולהירשם אליהם מראש.

אתר העתיקות של טולום
אתר עתיקות יפה בו תיהנו מעתיקות המאיה על רקע חופי טולום היפים. המראה המרשים של עתיקות על רקע חוף אינו דבר שרואים כל יום, ולכן גם אם המבנים העתיקים אינם מהמרשימים במקסיקו, עדיין המקום נחשב ליפהפה ושווה ביקור. שרידי העתיקות שתמצאו הם בעצם מבצר ימי, שנועד להגן על העיר לפני מאות שנים, ובו תוכלו להכיר קצת את ההיסטוריה של המקום בו אתם נמצאים.

(צילום: טל דקל)