טגוסיגלפה

טגוסיגלפה – Tegucigalpa

טגוסיגלפה, בירת הונדורס (Honduras) שבמרכז אמריקה (Central America). כמו כן, מלבד היותה עיר הבירה היא גם העיר הגדולה ביותר ומכילה את מספר התושבים הרב ביותר, כמיליון וחצי תושבים. העיר בנופה מתחלקת למרכז העיר- ברובו סואן, הומה אדם ומלא בזיהום אויר. כמו כן, קיים גם האזור של שולי העיר שם תוכלו למצוא אזורי טבע, בעלי גבעות מוריקות ואויר צלול. לרוב מטיילים המגיעים אל העיר בכדי להיעזר בשירותי התחבורה הקיימים בה בכדי לעבור אל היעד הבא. במידה ואתם מחליטים לעצור בה ליום או יומיים, הנה מספר דברים שאפשר לעשות בעודכם שוהים בטגוסיגלפה.

מרקדו סאן איסידורו – Nercado San Izidoro

שוק סאן איסידורו הוא אחד השווקים אשר קשה לפספס במהלך הטיול במרכז טגוסיגלפה. השוק רחב ידיים ומתפרש על מספר רחובות. חשוב לציין כי האופי של השוק הוא פחות תיירותי, פחות דוכנים של מזכרות ואטרקציות לתיירים ויותר שוק אשר משמש את התושבים המקומיים לצרכים היומיומיים שלהם. מומלץ לבקר כאן בשביל לחוות חלק מן האווירה היומיומית של תושבי המקום וכמובן, אם אתם זקוקים למוצרים בסיסיים.

הפארק הלאומי לה טיגרה – Parque Nacional La Tigra

הפאקר הלאומי לה טיגרה, פארק הנמצא בסמוך אל העיר טגוסיגלפה. במידה ותחליטו לשהות בעיר, מומלץ להגיע לבקר בפארק אשר חובה בתוכו מגוון לא קטן של צמחייה, במיוחד בולטים העצים הגבוהים. בין עץ אחד למשנהו תוכלו לגלות מגוון בעלי חיים מיוחדים אשר אופייניים לאזור זה. כמו כן, בפארק קיימים מבחר מסלולי הליכה בדרגות קושי שונות. חלק מן המסלולים יהיו ארוכים מאד ויארכו יום טיול, חלקם יהיו קצרים יותר. הכל תלוי במשך הזמן שאתם מתכננים לבקר בפארק. הטיול במסלולים נערך באופן עצמאי, אין צורך בהדרכה מקצועית.

כיכר מורזאן – Morazan Plaza

כיכר מורזאן היא אזור במרכז טגוסיגלפה, אשר מצויים מספר בו מבנים ארכיטקטוניים אשר הבולט ביניהם הוא מבנה הקתדרלה. מלבד הקתדרלה אשר נישאת לגובה רב ומרשימה בפני עצמה, תוכלו לראות במרכז הכיכר את פסלו של פרנסיסקו מורזאן בכבודו ובעצמו, אשר היה ידוע כגנרל ופוליטיקאי אשר שלט בכמה מדינות במרכז אמריקה, בתקופות שונות בזמן המאה ה-19. מורזאן היה ידוע כאיש בעל חזון אשר רצה לאחד את מרכז אמריקה לאומה אחת, כאיש אשר הוביל לשינויים מהותיים ברפובליקת מרכז אמריקה. הוא הוביל כמה צעדים ליברליים חשובים ביניהם חופש הדיבור, חופש העיתונות וחופש הדת.

סנטרו קומרשיאל מולטיפלאזה – Centro Comercial Multiplaza

כמו בכל קניון, תגלו כי מדובר בנקודה שמהווה מקום נהדר לחובבי הקניות. הקניון ממוקם ברחוב רובלה (Av Roble), ונישא לגובה של 3 קומות בהן תוכלו למצוא מבחר חנויות לרכישת בגדים וכל העולה על רוחכם. מלבדן, תוכלו אף למצוא כאן גם בתי קולנוע בהם ניתן לצפות במבחר סרטים. ברוכים הבאים לטגוסיגלפה!