הונדורס

הונדורס

הונדורס – Honduras

הונדורס, או בשמה המלא רפובליקה דה הונדורס (Republica de Honduras), שוכנת ביבשת מרכז אמריקה כאשר מדרום לה גובלים ניקרגואה והאוקיינוס השקט, מערבית לה גובלות גואטמלה ואל סלוודור ומצפון ניתן למצוא את הים הקריבי ומפרץ הונדורס. הונדורס היא המדינה השלישית בגודלה במרכז אמריקה ומשתרעת על שטח של כ-112,000 קמ”ר. המדינה הונדורס מונה כ- 7 מיליון תושבים ועיר הבירה היא טגוסיגלפה (Teguciagalpa).

עוד בנושא:
טיול מאורגן למרכז אמריקה
ביטוח נסיעות למרכז אמריקה
טיסות למרכז אמריקה

המטיילים המגיעים להונדורס לא תמיד בוחרים להישאר בה ולרוב היא מהווה מדינת מעבר בדרך לאיי המפרץ (bay Islands) בים הקריבי. יחד עם זאת, חובבי הצלילה יגלו כי הונדורס היא יעד נפלא לעצור בו ולחוות צלילות מופלאות, עם מראות מרהיבים ומיוחדים. ברחבי המדינה קיימים כמה אזורים בעלי יערות גשם, עם לא מעט בעלי חיים ובעלי כנף מיוחדים במינם. יחד עם זאת, קצב כריתת יערות הגשם בהונדורס מהיר וישנו חשש כי אם לא יהיה שינוי, בטווח הרחוק הונודורס תהפוך למדינה נטולת יערות ותהפוך לצחיחה ומדברית. האקלים בהונדורס מתחלק לעונה יבשה ועונה גשומה. העונה היבשה מתקיימת בין החודשים נובמבר לאפריל והעונה הגשומה בין החודשים מאי לאוקטובר. מבחינת מזג האויר, הונדורס נחשבת למדינה חמה יחסית והטמפרטורה תהיה גבוהה במשך כל ימות השנה. באזורי רמה הגבוהים יותר, תגלו כי הטמפרטורה נעימה יותר ותנוע בין 25 ל-15 מעלות, הלילות יהיו קרירים.

 

אוטילה
האי אוטילה הוא מרכז הצלילה של הונדורס בו רבים עושים קורס צלילה ונחשפים לשוניות מהמפוארות בעולם!

טגוסיגלפה (Teguciagalpa)
עיר הבירה של הונודורס. מאופיינת בעירוניות וברחובות סואנים. תיירים המגיעים לעיר נעזרים בה במיוחד בכדי להגיע ליעדים סמוכים. יש כאן תחבורה ענפה ומרכזית לאזורים שונים ברחבי המדינה. יש מטיילים שיבחרו לוותר על הטיול בעיר ויחליטו לבלות כאן מינימום זמן עד לנסיעה הבאה, ויש כאלו שיחליטו לנצל את השהות ולראות כמה שיותר. במידה ואתם נמנים עם הקבוצה השנייה, יש מספר מקומות בהם ניתן לבקר ביניהם פארק לה פאז (Parque la Paz), המהווה נקודת תצפית נהדרת על העיר כולה, ולחובבי בעלי החיים והצמחייה מומלץ להגיע לפארק הלאומי לה טיגרה (Parque Nacional la Tigra).

 

טרוחיו – Trujillo
טרוחיו היא עיירת חוף, המאופיינים בשקט מירבי. אזור נפלא לנוח בו ולהתרחק מן ההמון הסואן. כמו כן, באזור זה העלות נמוכה יחסית לעיירות חוף שונות בהונדורס. כך שניתן ליהנות משקט ושלווה בהשקעה מינימאלית.

מוסקיטיה – La Mosquitia
כבר הזכרנו כי קיימים אזורים בהונדורס שהם סואנים למדי ואף ציינו כי קצב הכחדת היערות הוא מהיר. למרות כל אלו ישנו אזור מיוחד אשר הטבע בו נשמר, ובו תוכלו למצוא צמחייה בשפע, אזור בשם מוסקיטיה. שילוב נפלא של מקורות מים, צמחיה וזנים שונים ומיוחדים של בעלי חיים ובעלי כנף. מסביב יש מעט ישובים וכפרים אשר הקדמה עוד לא הגיעה אליהם, חוויה אותנטית ומיוחדת לכל מי שאוהב להתנסות בצורות חיים שונות ופחות מפותחות, חובב טבע ומים. ברוכים הבאים להונדורס!