הוואנה

הוואנה

הוואנה – La Habana

הוואנה היא עיר הבירה של מדינת קובה (Cuba). הוואנה משתרעת על שטח של כ- 720 ק”מ, היא העיר הגדולה ביותר בשטח המדינה והאיים הקריביים ומונה כ- 2 מיליון נפשות. לעיר הוואנה יש אופי מיוחד,  מבחינת המראה החיצוני שלה, קיימים מבנים אשר נשתמרו משנות ה-50 של המאה ה-20 ומשווים לה מראה עתיק, יחד עם זאת קיימים מבנים שלא נשתמרו ותוחזקו ואז המראה העתיק והאותנטי הופך לישן ומוזנח. ברחבי העיר תוכלו אף לראות כי קיימים לא מעט כלי רכב מאותה התקופה, כאילו מסרבים לתת לזמן לעבור. התושבים בהוואנה נחמדים ומכניסי אורחים ההופכים את הביקור למהנה במידה רבה.

לה הוואנה ויאחה – La Habana Vieja
לה הוואנה ויאחה היא העיר העתיקה היפהפייה של הוואנה. העיר רוויה בהמון מבנים מיוחדים במינם, מוזיאונים שונים, מסעדות, בתי קפה, חנויות, דוכנים בקיצור, לא מעט דברים לעשות ולא מעט אפשרויות לבלות. אחד המאפיינים הבולטים ששמים לב אליהם כשמטיילים העיר העתיקה הוא הצבעוניות . קיימים בתים רבים אשר לכל מבנה יש קיר בצבע אחר וכך הופכים את לב ליבה של העיר העתיקה לאזור צבעוני למדי. במהלך סופי השבוע באזור פלאסה דה ארמאס (Plaza de Armas) מתקיים שוק ספרים משומשים וסביבו מוקמים דוכנים שונים. באזור העיר העתיקה קיים גם מבנה אשר היה בעבר מקום משכנו של מושל קובה בתקופת הכיבוש הספרדי, כיום המקום מהווה מוזיאון המציג את תולדות העיר וקרוי בשם מוזיאו דה לה סיודד (Museo de la Ciudad). לכל אוהבי השווקים, אמנות ועבודות יד למיניהן, מומלץ להגיע במהלך סופי השבוע לפלאסה דה לה קתדרל (Plaza de la Catedral). כאמור, העיר העתיקה עמוסה במקומות ודברים לראות.

מוזיאון המהפכה – Museo de la Revolucion
מוזיאון מפואר ומרהיב למד בהוואנה, הסיבה לכך נעוצה בשל העובדה כי מבנה זה בעברו היה ארמון של באטיסטה. כאמור, כיום המבנה הוא מוזיאון המציג את המהפכה המפורסמת אשר התרחשה בקובה על ידי קסטרו וצ’ה גה ווארה. מי שלא מכיר את סיפור המהפכה ללא ספק צריך ללכת לבקר במוזיאון ושם יוכל להשלים את החסר, מי שמכיר את הסיפור ייהנה מהפרטים המוצגים בו מאותה התקופה. אחד המיצגים היותר ראוותנים המוצגים בו היא הספינה איתה הגיע קסטרו ואנשיו.

פלאסה דה לה רבולוסיון – Plaza de la Revolucion
כפי שתשימו לב במהלך הסיור בהוואנה וודאי תבחינו כי קיימים לא מעט אלמנטים המנציחים את המהפכה המפורסמת בקובה. פלאסה דה לה רבולוסיון היא אחת מהם. כיכר רחבת ידיים, מרשימה למדי, אשר בעבר פידל קסטרו היה נוהג לנאום בה את נאומיו הסוחפים (כיום אחיו, ראול קסטרו, נשיא קובה). אם תבקרו בהוואנה בימי חג לאומיים, תוכלו לראות כיצד הכיכר הומה אדם וחגיגית. גם הפגנות שונות נערכות בכיכר זו.