ג'מייקה

ג’מייקה

ג’מייקה – Jamaica

ג’מייקה היא מדינה השוכנת על אי קטן בים הקריבי שבאזור מרכז אמריקה. בין כל איי הקאריביים ג’מייקה נחשבת ליעד מועדף על מטיילים, אשר ממהרים להגיע אליו. גן עדן קטן על אי טרופי בעל חופים לבנים יפהפיים, תרבות מיוחדת, מוסיקת רגאיי ותושבים מקומיים מיוחדים. האי ג’מייקה מתפרס על שטח של כ- 11,400 קמ”ר ומונה כ- 2 וחצי מיליון תושבים. בניגוד לנוף האנשים המצוי באזור האיים הקאריביים תגלו כי בג’מייקה הרוב המוחץ של התושבים הוא ממוצא אפריקני. תרבות המקום ושל אותם תושבים מיוחדת, אנשי הראס- טאפרי הם לא רק תושבים עם ראסטות ששומעים מוסיקת רגאיי ומחייכים. למעשה מדובר בדת המאמינה כי הקיסר האתיופי הוא המשיח, ההתגלמות האלוהית, או בשפתם ג’ה והוא יביא את האיחוד השלום והשלווה. ואפרופו תרבות, באי זה נולד זמר הרגאיי המפורסם אשר שמו הולך לפניו, בוב מארלי.

עוד על ג’מייקה:
טיסות לג’מייקה
נופש בג’מייקה
טיול מאורגן לג’מייקה

אקלים בג’מייקה
כאמור, האי ג’מייקה הוא בעל אקלים טרופי, קח שתוכלו לצפות למזג אויר חם למדי ובימים נעימים (ובאזורים הרריים) תוכלו ליהנות מטמפרטורה נמוכה יותר של 20 מעלות צלזיוס. ככל שתתקרבו לאזור החופים הלחות תלך ותתגבר, ככל שתגביהו מזג האוויר יהיה נעים יותר. העונה הגשומה מתקיימת מחודשים מאי עד נובמבר, העונה הגשומה פחות תיירותית ואף זולה יותר ומטחי הגשם היורדים אינם סוערים יתר על המידה כך שהטיול על האי אפשרי. העונה היבשה מתקיימת בין החודשים דצמבר לאפריל. כאשר אתם מתכננים את תאריכי הטיול לג’מייקה יש לשים לב כי בין החודשים אוגוסט לאוקטובר קיימת עונת ההוריקנים, אשר מגיעים פעם בכמה שנים לאזור.

קינגסטון – Kingston
קינגסטון, עיר הבירה של ג’מייקה, היא עיר של ניגודים ודווקא אלו הם שמושכים אליה את התיירים והופכים את הביקור כאן לחוויה בה ניתן לספוג טעמים רבים מן המקום. מצד אחד תוכלו לחוות שלווה אין סופית בחופים הנהדרים הקיימים, לראות את אנשי הראס-טאפרי אשר נוטים להתקבץ בהם. ללא ספק, קיימת אחדות בין אנשים אלו וקיימת אצלם גאווה מיוחדת ואמונה בדרכם. מצד שני באזורה המרכזי של העיר קיימת תרבות רועשת ותוססת. עיר סואנת שלא תמיד פשוט להסתובב בה ולעיתים אף מסוכן. היכולת להכיל בעיר אחת בתי מלון מפוארים לכל אותם אנשים אשר כלכלית יכולים להרשות לעצמם שהות בתנאים של חמישה כוכבים, כאשר מנגד קיימים אזורי עוני עם בתי זונות אשר מאכלסים את השכבות הנמוכות ומעוטות היכולת מהווה ניגוד שאין כמוהו. קינגסטון היא עיר מסקרנת, אשר מטיילים אשר מחפשים לחקור תרבות ואווירה של מקום יוכלו לקבל זאת כאן. בנוסף לכל אלו, העיר מספקת גם נופים קסומים וחופי ים מיוחדים. בקינגסטון מצוי ביתו של בוב מארלי בו נולד וגדל, אשר כיום מהווה מוזיאון לזכרו אשר מתאר את ילדותו, חייו והדרך שעבר עד שהפך להיות זמר הרגאיי המפורסם ביותר שקיים. ברוכים הבאים לג’מייקה!