גלישה בקוסטה ריקה

גלישה בקוסטה ריקה

קוסטה ריקה (Costa Rica), הפכה להיות אחת היעדים הפופולאריים לחובבי הגלישה במרכז אמריקה, גן עדן לגולשים ממש בנוסף למקסיקו. קיימים מטיילים שיגיעו עד לכאן במיוחד בכדי לעשות טיול גלישה ויש מטיילים אשר יעצרו כאן בדרך בטיולם במרכז אמריקה, גם אלו וגם אלו לא יפספסו את חווית הגלישה בקוסטה ריקה. אפילו אם לא החזקתם גלשן מימיכם הגיע הזמן לנסות.. וכמובן שאם אתם גולשים מיומנים, זה היעד אליו אתם מוכרחים להגיע.

היכן גולשים

קוסטה ריקה חובה בתוכה מספר לא קטן של מקומות בהם ניתן לגלוש, מקומות עם גלים גבוהים ועם שבירות חוף שלא ראיתם בשום מקום אחר! מקומות כמו סלע המכשפות, טמרינדו (Tamarindo), סנטה תרזה (Santa Teresa) ומאל פייס (Mal Pais) הנמצאים באזורים הצפוניים- צפון מערביים של קוסטה ריקה. אם אתם מתמקמים באזור הדרומי כדאי להגיע לדרך דומיניקל  (Dominical) ופאבונס (Pavones). ובמרכזה של קוסטה ריקה תגיעו לבוקה ברנקה (Boba Branca), טולין (Tulin), פונטה מאלה (Punta Mala), פלייה הרמוסה (Playa Hermosa) ופלייה אסקונדידה (Playa Escondida). כמובן שיש עוד מגוון מקומות שכדאי ואפשר להגיע אליהם.. אם אתם מתכננים להגיע לקוסטה ריקה למטרת טיול גלישה בלבד, אז קדימה.. מהצפון עד לדרום תחרשו את החופים ותתפסו את הגלים הכי טובים שיש!

למידע נוסף על קוסטה ריקה:
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיסות לקוסטה ריקה

מתי לבוא

בעונת הקיץ החודשים ה”חמים” לגלישה יהיו בין אוקטובר לאפריל. צריך להביא בחשבון שחודשים אלו הם שיא עונת התיירות בקוסטה ריקה וכי כל חובבי הגלישה מגיעים לכאן לתפוס גלים. המשמעות של זה תבוא לידי ביטוי במיוחד במקומות הלינה השונים, המחירים עולים וכל המקומות בתפוסה מלאה, כדאי להזמין מראש אם אתם מתכננים את הטיול שלכם בחודשים האלה.

אם אתם רוצים לברוח קצת מכל הבלאגן, אפשר להגיע בעונה הגשומה.. זאת אומרת בסביבות חודש יוני עד אוקטובר. גובה הגלים נשאר גבוה, אך קחו בחשבון שזה אומר מטחי גשם מדי פעם ומזג אויר  יכול מעונן. יכול להרוס קצת את חוויית הגלישה.

מועדוני גלישה
מועדוני גלישה תוכלו למצוא בכל חוף גלישה מוכר.. אם אתם חזקים בעניין הגלישה ומתלבטים אם כדאי להביא את הגלשן מהבית.. מומלץ לא להביא ולשכור אחד ממועדוני הגלישה בחופים. הגלים כאן שונים ממה שיש בארץ ויכולים לא להתאים לגלשן שלכם, שלא נדבר על זה שהאנשים המעמיסים את הציוד שלכם, כולל הגלשן, לבטן המטוס לא הכי מתחשבים בציוד שהם מעלים ואתם מסתכנים בהריסה של הגלשן. מלבד זה, מועדוני הגלישה יספקו לכם מפות של האזור והחופים המומלצים וטבלאות עם שעות של גאות ושפל. מאד עוזר.. ומאד בטיחותי. אל תשכחו לבקש..

גולשים מתחילים- היכן לומדים..

אם אתם חדשים בכל העניין של הגלישה ורוצים להכנס קצת יותר לעומק, אז כדאי לחפש חוף בו יש מחנה גלישה, שם תעברו הכשרה בסיסית על עקרונות הגלישה ויספקו לכם את היכולת (בתקווה) לעמוד על הגלשן ולתפוס לפחות גל אחד. מחנות הגלישה כאלה ניתן למצוא בחופים רבים, במיוחד בתקופה המתויירת.

למידע נוסף:
בתי מלון לקוסטה ריקה
ביטוח לקוסטה ריקה