גוואדלחרה

גוואדלחרה – Guadalajara

גוואדלחרה היא עיר הבירה של מדינת חאליסקו (Jalisco) במקסיקו (Mexico). כמו כן, העיר גוודלחרה היא העיר השנייה (לאחר מקסיקו סיטי) בגודלה מבחינת כמות האוכלוסייה, מספר התושבים בעיר הזו מגיע לכ- 1,600,000. גוואדלחרה מהווה את מרכזה התרבותי של מקסיקו וידועה באירועים שנתיים כמו פסטיבל הסרטים ויריד הספרים הבינלאומי. העיר נחשבת לאחת הערים המבטיחות במקסיקו ואף נקראת “עיר העתיד”, בשל ריבוי האוכלוסייה הצעירה הקיימת בה ואחוזי אבטלה נמוכים מאד. כיום לעיר יש מראה מאד מערבי ויש אף יגידו בעל סגנון אירופאי. חברות בינלאומיות שונות כמו HP הקימו מפעלים בשולי העיר וקדמו את העיר מאד מבחינה תעשייתית, אך יחד עם זאת התרבות והאופי המקסיקני של העיר לא נעלמו ממנה. כפי שכבר ציינו, מדובר בעיר בה אחוז הצעירים גבוה במיוחד, לפיכך ניתן לצפות כי חיי הלילה יהיו תוססים. קיימים בעיר מספר פאבים ומועדונים בהם מתקיימות הופעות חיות. כמו כן, קיים אף ריבוי מועדונים מוכרים בעלי סגנונות שונים של מוסיקה בשולי העיר ומחוצה לה.

הקתדרלה – The Cathedral

אחד מסמליה של העיר, אשר סביר להניח שלא תפספסו אם תטיילו ברחובותיה של גוואדלחרה היא הקתדרלה. מדובר במבנה יפהפה ומרשים אשר קיים עוד משנות ה- 50 של המאה ה- 20 (אחד ממבניה העתיקים של העיר). חובבי הארכיטקטורה וודאי ייהנו ממגוון העיטורים הקיימים על המבנה, העמודים הגדולים הניצבים וסגנון הבנייה האופייני לגואדלחרה של אותה תקופה.

טלאקפאקה – Tlaqupaque

טלאקפאקה, עיירה קטנה אשר מומלץ בחום להגיע אליה, במיוחד אם נמאס לכם מאווירת העיר הגדולה, המתועשת והומת האדם. הזדמנות נהדרת להתרחק קצת מן המרכז הגועש ולהגיע למקום קטן בעל אוירה כפרית ושלווה. העיר שוכנת במרחק של כ- 8 ק”מ מגוואדלחרה ומהווה מרכז תרבותי קטן. היא מושכת אליה מטיילים ותושבים מקומיים מכל מקסיקו, במיוחד כאלה שמתעניינים באמנות. למרות שהעיירה קטנה (באופן יחסי כמובן), היא מהווה מוקד תרבותי חשוב ומוכר במקסיקו כולה. תוכלו למצוא כאן ריבוי חנויות המוכרות אמנות שונה, מחנויות המוכרות גילופי עץ שונים (בכל צורה אפשרית) ועד חנויות תכשיטים. כמו כן, קיים כאן ריבוי של גלריות אמנות. אם כבר הגעתם אתם מוכרחים להיכנס לתערוכה אחת ולהתרשם מהאמנות המקומית.

גן החיות גוודלחרה– Guadalajara Zoologico

אטרקציה נהדרת לחובבי בעלי החיים למיניהם, וגם מי שלא חובב מושבע של חיות יוכל למצוא את עצמו נהנה כאן לא פחות. גן החיות בגוואדלחרה  מציג מגוון מרשים למדי של בעלי חיים. תוכלו למצוא כאן לא מעט חיות, ביניהן גם בעלי חיים אשר בוודאי נתקלתן בהם במקומות אחרים בהם ביקרתם ואף בארץ. יחד עם זאת, תוכלו גם למצוא כאן זנים מיוחדים האופיינים לאזור, חיות שמעולם לא ראיתם. מלבד יונקים שונים יש כאן גם זוחלים, בעלי כנף מגוונים. מומלץ לבוא לראות.