גואטמלה סיטי

גואטמלה סיטי

גואטמלה סיטי – Guatemala City

בירת גואטמלה שהיא גם העיר הגדולה במדינה, היא עיר סואנת, צפופה ומסוכנת. בגלל הבעיות האלה העיר נחשבת ללא סימפטית, ומטיילים רבים מעדיפים לדלג עליה ולהמשיך מיד לאנטיגואה הקרובה או ליעדים אחרים. עם זאת, גואטמלה סיטי היא נקודה מרכזית במדינה, בה תעברו פעמים רבות במהלך הנסיעות השונות ברחבי גואטמלה, בעיקר כדי להחליף אוטובוסים או להגיע לשדה התעופה. זמני ההמתנה עלולים להיות ארוכים ולכן חשוב מאוד להכיר את העיר היטב ולדעת מה יש לה להציע. אם אתם מתכננים לטייל קצת ברחובות העיר, הקפידו לשמור היטב על הדברים שלכם, התרחקו ממקומות הומי אדם ושימרו על קור רוח ועירנות. בגואטמלה סיטי תוכלו לבקר במספר מוזיאונים מעניינים העוסקים בעיקר בתרבות המאיה העתיקה, ויציגו לכם מגוון פריטים העוסקים בתחומים שונים של תרבות גואטמלה המרתקת. כמו כן, אם יש לכם קצת יותר זמן להעביר בעיר, תוכלו לבקר בגן החיות הסמוך לשדה התעופה, בגנים הבוטניים או לעשות קניות בשוק המרכזי.

עוד על גואטמלה:
טיול מאורגן לגואטמלה
טיסות לגואטמלה


אטרקציות בגואטמלה סיטי

בזמן הקצר בו תהיו בגואטמלה סיטי תוכלו לבקר במוזיאונים, בגן החיות או בגן הבוטני. בנוסף תוכלו לבצע קניות בשוק או בחנויות השונות שתמצאו ברחובות העיר.

מוזיאונים בגואטמלה סיטי
דרך נהדרת להעביר מספר שעות בגואטמלה סיטי היא בביקור באחד מהמוזיאונים המעניינים שבעיר. מוזיאון Museo Ixchel del Traje Indigena מתמקד במסורת הלבוש השונה של שבטי גואטמלה בתקופות השונות. במוזיאון תוכלו להתרשם ממגוון סגנונות הלבוש השונים שאת חלקם תיראו בצורה אמיתית בכפרים השונים בהם תבקרו. בנוסף תוכלו להתרשם מעבודות יד שונות ולקנות מתנות בחנות המזכרות. מוזיאון Museo Popol Vuh מציע לכם טעימה שונה מתרבות גואטמלה, ומתמקד יותר בנושא עבודות היד ושם דגש על פיסול. בין המוצגים השונים תוכלו לראות כלי חרס שונים, כדים, מסכות, פסלי אלילים ועוד.

השוק המרכזי – Mercado Central
השוק המרכזי של גואטמלה סיטי הוא שוק ענקי ומהגדולים בגואטמלה בכלל ותוכלו למצוא בו דברים מאוד מעניינים. מלבד פירות, ירקות ודוכני מזון שונים, תוכלו למצוא בו גם בגדים, תיקים ומוצרים זולים אחרים. בנוסף לכך, תוכלו לקנות גם עבודות יד איכותיות ומושקעות העשויות עץ ועור איכותיים. דווקא כאן, העובדה שאין הרבה תיירים בגואטמלה סיטי תפעל לטובתכם, ומחירי המוצרים בשוק יהיו יחסית נמוכים. עם זאת, זיכרו תמיד שאתם מבקרים בשוק באחת הערים הפחות נחמדות במרכז אמריקה, ולכן פיקחו עיניים והיזהרו כפליים מכייסים וגנבים.

גן החיות – Zoologico de Aurora
בסמוך לשדה התעופה של העיר תמצאו גן חיות קטן, בו תוכלו להעביר את הזמן שנשאר לכם עד הטיסה. בגן החיות תיראו מגוון בעלי חיים מסוגים שונים. למרות שלא כדאי לפתח ציפיות, בהחלט מדובר בדרך טובה להעביר מספר שעות.