בליז, מרכז אמריקה

בליז

בליז – Belize

בליז, מדינה במרכז אמריקה, המונה כ-300,000 תושבים, שוכנת לחופו של הים הקאריבי (Caribbean Sea). בליז גובלת עם מקסיקו (Mexico) צפונית לה, ממערב ומדרום גואטמלה (Guatemala) וכאמור, מצד מזרח גובלת עם הים הקאריבי. השפה המדוברת בבליז היא אנגלית, כך שלשמחת המטיילים המגיעים אליה, אין צורך בשבירת שיניים וניתן לתקשר עם הסביבה בשפה מוכרת. כמו כן, מדינת בליז מציגה שילוב מעניין של חופים מדהימים, בהם אפשר לצלול ולשנרקל. בנוסף לאלו, בליז גם מציגה אתרי ארכיאולוגיה שונים אשר חושפים תרבויות עתיקות אשר שכנו באזור, במיוחד אתרי עתיקות של שבט המאיה. חשוב לציין כי מדינת בליז היא מדינה המתפרשת על שטח גיאוגרפי קטן יחסית כ-23,000 קמ”ר, עובדה אשר הופכת את כל הנסיעות בתוך המדינה לקצרות יחסית. עיר הבירה של בליז היא בלמופאן (Belmopan) ולא בליז סיטי (Bleize City) כמו שרבים נוטים לטעות.

האקלים במדינת בליז הוא אקלים טרופי, לפיכך יהיה חם ונעים במשך רוב ימות השנה. העונה הגשומה תתקיים בין חודשים יוני – אוגוסט. העונה היבשה בין ספטמבר – מאי. העונה המתויירת אשר מושכת אליה את מרבית המטיילים תהיה בין חודשים דצמבר – אפריל.

עוד על בליז מאתר זזנו
טיסות לבליז
טיול מאורגן לבליז

קי קוקר – Caye Caulker

קי קוקר היא נקודת חובה אשר כל מטייל אשר מגיע לבליז חייב להגיע אליה. בפועל זה גם מה שקורה. קי קוקר היא אחת מהנקודות הכי מתויירות בבליז. משמעות המילה קי היא אי אשר נוצר על גבי ריף אלמוגים. קי קוקר הוא אזור יפהפה של חופים מדהימים, עצי דקל, מזג אויר מצוין ואווירה מופלאה. במשך היום הבילוי המרכזי יהיה צלילות דרך אחד ממועדוני הצלילה הרבים הקיימים בחופים אלו, רביצה על החוף, לתפוס קצת צבע ושכשוך במים.. בשעות הלילה, המקום מתעורר לחיים והפאבים, מסעדות, בתי קפה השונים מאכלסים את המגוון הרב של התיירים המגיעים לנפוש כאן.

 

קי אמברגריס – Caye Ambergris

קי אמברגריס זהו הקי הגדול ביותר הקיים בבליז. הוא מתפרש על אורך של כ- 40 ק”מ. ברחבי הקי תוכלו למצוא מגוון בתי הארחה וכפרי נופש, לא תתקלו במצב בו יש מחסור במקומות לינה. כמו כן, המקום ערוך ומוכן לקבלת פני התיירים, לא סתם גם הוא הפך להיות אחד המקומות מתויירים ברחבי בליז. יחד עם זאת, עצם העובדה כי המקום הוא אחד היעדים אליו כל מטייל מגיע בזמן הביקור בבליז, לא גורע מאוירת השלווה המיוחדת הקיימת בזמן השהות בו. מתקבלת ההרגשה שהזמן עצר מלכת וכל מה שמתרחש כאן מתרחש בהילוך אחר לגמרי.. הילוך איטי מאד. מלבד חוף ים יפהפה, גם כאן תוכלו להנות ממגוון מועדוני צלילה אשר ייקחו אתכם לצלילות מרהיבות ביופיין, מגוון אפשריות לשנרקל וכמובן, בשביל לשכב על האדמה ולהשתזף לא צריך שום מועדון צלילה.