בוקטה, פנמה

בוקטה

בוקטה – Boquete

בוקטה היא עיירה קטנה במערב פנמה (Panama), השוכנת במרחק של כ- 60 ק”מ מהגבול עם קוסטה ריקה (Costa Rica) המערבית לה. העיירה בוקטה ממוקמת בגובה של 1200 מטרים מעל פני הים, עובדה הגורמת לאקלים של העיירה להיות קריר יותר באזור הגיאורפי הזה. יחד עם האקלים הנוח הקיים כאן מגיעים מטיילים רבים ואף לא מעט תושבים מקומיים  מגיעים לנפוש באזור. אזור בוקטה הוא אזור בעל נוף יפהפה, כאמור, שוכנת על הר ומסביב לה הרים ירוקים, צמחייה רבה, מטעים של עצי פירות, אזורים עם מפלים ומעיינות. ללא ספק אחד האזורים היפים הקיימים בפנמה.

הפארק הלאומי וולקאן ברו – Parque Nacional Volcan Baru
בממוך לעיירה בוקטה ממוקם הר הגעש וולקאן ברו בעל הפסגה הגבוהה ביותר בין הרי פנמה, הנישא לגובה של כ- 3470 מטרים. ברחבי הפארק ניתן לצאת למגוון טיולים בסגנונות שונים ממסלולים פיזיים וארוכים ועד מסלולים קצרים בעלי אופי יותר פשוט. חובבי הטיפוס והטרקים בוודאי לא יחמיצו את ההזדמנות לטפס על גבי ההר עצמו, טיפוס אשר חייבים להודות כי הוא לא פשוט וגם אורך בממוצע כ- 7 שעות. ברי המזל אשר יטפסו על ההר ביום עם ראות טובה יוכלו ליהנות מנוף מדהים הכולל שפע של ירוק מסביב והמראה המיוחד של האוקיינוס השקט. טיפ קטן לראות טובה, מומלץ לצאת בשעות הבוקר המוקדמות (תוכלו לבלות את הלילה בקיימפינג בפארק וכך לצאת מוקדם). אותם המטיילים שרוצים להתרשם מהוולקאו ברו, אך לא בהכרח מעוניינים לטפס את כל הדרך למעלה, יוכלו גם להנות ממסלולים קצרים יותר הקיימים ברחבי הפארק, למשל את מסלול שביל הקצאלים (Sendero Los Quetzales), הקרוי על שם ציפור הקצאל המפורסמת.

מעיינות חמים לוס פוסוס דה קלדרה – Los Pozos de Caldera
אחת האטרקציות היותר מהנות. מומלצת לעצלנים ולחובבי הפינוק, אך ללא ספק גם חובבי האקשן יוכלו למצוא את עצמם מתרווחים במנוחה. המעיינות החמים לוס פוסוס דה קלדרה, נמצאים סמוך לעיירה בעלת אותו השם, קלדרה שבאזור בוקטה. התושבים המקומיים טוענים שלמעיינות אלו יש סגולות רפואיות, כך שאם אתם מחפשים מרפא לאיזה מחלת עור, יאללה תתפסו אוטובוס. דרך ההגעה תהיה על ידי לקיחת אוטובוס לעיירה ומשם תעשו טיול רגלי קצרצר הנמשך כ-30 דקות לכיוון המעיינות. אל תהססו להעזר בתושבים המקומיים לקבל הנחיות כיוון.

מטעי קפה באזור בוקטה
זה המקום לציין שאחד הדברים אשר שמם הולך לפניהם בבוקטה הוא מטעי הקפה שלה. בתור התחלה חשוב להבין שיש הרבה מטעים וכמובן הם באיכות משובחת. ברחבי העיירה וגם באזורים סמוכים לה קיימים לא מעט מטעים אשר ניתן לקחת סיור אליהם. ניתן לקבל מידע מההוסטל בו תלונו, או ממטיילים אשר הגיעו לאזור לפניכם. כאמור, יש הרבה מטעים, ואף בחלקם ניתן לבלות את הלילה (באזורי קיימפינג מוגדרים, כמובן).