בוקס דל טורו

בוקאס דל טורו

בוקאס דל טורו – Bocas del Toro

בוקאס דל טורו היא קבוצת איים מדהימה בפנמה, הקרובה מאוד לגבול עם קוסטה ריקה. מטיילים רבים מגיעים לכאן כדי ליהנות מהאיים היפים ואווירת הנופש הנעימה. כל אחד מאיי בבוקאס דל טורו מציע לכם משהו אחר: צפרדעים אדומות, שוניות אלמוגים מרשימות, וג’ונגלים נהדרים. בלילה, הופכת בוקאס דל טורו לתוססת ומלאת חיים, כאשר מתקיימות באי המרכזי מסיבות רבות ומגניבות, ואל תתפלאו אם תמצאו את עצמכם במספר מסיבות בלילה אחד.


אטרקציות בבוקאס דל טורו
איי בוקאס דל טורו מספקים מקומות מעניינים ושונים, וכל אי מיוחד בפני עצמו. אל תזניחו גם את חיי הלילה, וצאו לבלות בפאבים והמועדונים השונים.

חוף הצפרדעים האדומות – Red Frog Beach
אחד החופים המפורסמים בבוקאס דל טורו, שמיוחד בכך שחיות בו צפרדעים אדומות יפהפיות. החוף נמצא באי באסטימנטוס (Isla Bastimantos) ומספק מקום נפלא ליום שמש חם. את הצפרדעים האדומות קשה מאוד לראות לבד, אך תפגשו על האי ילדים מקומיים שיראו לכם אותן בתמורה לקצת אוכל או מים.

צלילה ושנירקולים
סביב האיים השונים של בוקאס דל טורו, תמצאו שוניות אלמוגים רבות בהן תוכלו לצלול ולשנרקל. בשוניות היפות תמצאו אלמוגים רבים, דגים וחיות ים שונות. גם אם אין לכם נסיון קודם, תוכלו לשנרקל בקלות באתרים המיועדים לכך אליהם תגיעו על ידי סירה. אם אתם צוללנים מנוסים, צאו ליום צלילות או יותר דרך אחד ממועדוני הצלילה הפועלים באי המרכזי. בנוסף, תוכלו לעשות גם קורסי צלילה ברמות שונות.

קאיוס זאפאטייה – Kayos Zapatilla
אחד האיים המרוחקים יותר מהאי קולון המרכזי, מספק לכם מקום בתולי וכמעט ריק מאדם. באי היפה תוכלו בעיקר לצלול ולשנרקל, ולנוח בשקט הרב בשמש החזקה. כמו כן, תוכלו לטייל במסלול הליכה קצר, שאם יהיה לכם מזל ותהיו מספיק שקטים, תוכלו לראות בו בעלי חיים שונים.

האי קולון – Isla Colon
האי המרכזי של בוקאס דל טורו, המרכז את רוב התיירים שהגיעו לטייל באיים. האי מספר מקומות לינה רבים, מסעדות ושירותים תיירותיים נוספים. בזכות זה, פוקדים את האי מטיילים רבים (בעיקר בשיא העונה), ולכן שוררת בו אווירה כיפית וקלילה. אל האיים השונים תגיעו על ידי “מונית סירה”, שתיקח אתכם בתשלום נמוך וסמלי לאיים הקרובים והרחוקים.

חיי לילה באי קולון
אי אפשר להתעלם מחיי הלילה המפורסמים של בוקאס דל טורו. כל ערב, מטיילים רבים יוצאים לרחובות האי קולון ומבלים במסיבות השונות הנערכות באי. בכל פרק זמן נתון, מקום בילוי אחר מספק “Happy Hour”, וכך תמצאו את עצמכם עוברים עם עשרות תיירים מכל העולם בין הפאבים והמועדונים השונים באי. שימו לב, חיי הלילה באי נחשבים לכל כך מוצלחים, בעיקר מפני שבניגוד לאתרי נופש אחרים לא תוציאו הרבה כסף על הבילויים, כי המחירים כאן נמוכים והוגנים.

(צילום: שירן פינקלשטיין)