אקפולקו

אקפולקו – Acapulco

אקפולקו, הידועה גם בשמה המלא אקפולקו דה חוארס (Acpulco de Juarez), שוכנת על חופה הדרום מערבי של מקסיקו (Mexico). העיר מונה כ- 700,000 תושבים ולמעשה היא העיר הגדולה ביותר במדינת גררו שבמקסיקו. הנקודה בה תמצאו את מרבית העניין באקפולקו כולה היא באזור המפרץ אשר נקרא באהיה דה אקופלקו (Bahia de Acapulco). אזור מאד תיירותי אשר בו קיים מגוון רב של מסעדות שונות, אזורים של חנויות בהם אפשר להתרוצץ ולרכוש מכל הבא ליד, אזורים שלמים בהם יש מופעי אומנות ברחוב בעיקר של זמרים מקומיים ועוד שלל חוויות מקומיות. זהו האזור אשר המטייל הממוצע לרוב ימצא את עצמו, אזור לא יקר ונוח. כמו כן, אלו מכם שמבחינת תקציב כלכלי יכולים להרשות לעצמם להתפנק במלון יוקרה ושופינג במחירי קניון (על מותגים צריך לשלם..) יוכל למצוא את כל אלו גם כן בבאיה דה אקפולקו בצידו השני של המפרץ.

קלבדיסטס – Clavadistas

קלבדיטסט, או בשמם השני, קופצי הצוקים. האטרקציה בה’ הידיעה, אשר קיימת שנים על גבי שנים.  מדובר בגברים צעירים, אשר עומדים על צוק מעל הים בגובה של בין 20 ל- 35 מטרים וקופצים אל המים. הצוקים שמהם קופצים אותם בחורים נקראים צוקי לה קברדה (La Quebrada). למי שתוהה, אותם אנשים לא קופצים להנאתם, זאת העבודה שלהם.. לפיכך בשביל לראות את המחזה המרהיב יש לשלם..

חופים באקפולקו – Beaches in Acapulco

בניגוד למקומות שונים באזור מרכז אמריקה בהם כל חוף יהיה אטרקטיבי ומתאים לרחצה, באזור אקפולקו חשוב לברר מראש לאיזה חוף הולכים. באזור המפרץ קיימים כמה חופים בהם המים לא בהכרח נקיים וכדאי להימנע מהם. לא כל חוף אטרקטיבי במיוחד, לכן כדאי לעשות קצת שיעורי בית. אחד החופים היותר פופולאריים באזור במפרץ באקפולקו יהיה חוף טלאקופאנוצ’ה (Playa Tlacopanocha), כיאה לחוף פופולארי צפו לכמות לא קטנה של אנשים, אך יחד עם זאת יש אווירה מאד טובה בחוף. חוף נוסף אשר מומלץ לבלות בו הוא לה קונדסה (Playa la Condeca), חוף המתאים למי שמחפש קצת יותר שקט ופחות מטיילים (כמובן שהכל באופן יחסי). החוף רגוע, שליו ונעים לרבוץ בו תחת השמש. יחד עם זאת, יש לשים לב כי הגלים כאן גבוהים יותר משאר החופים וכדאי להיזהר במיוחד בזמן הרחצה.

דיג  באקפולקו

אחת הדרכים הנחמדות לחוות את האווירה של אקפולקו, היא לבלות עם התושבים מקומיים בפעולות היומיות שלהם. אחת הדרכים לעשות זאת, היא לדוג יחד עם אותם תושבים. אז כמובן שאין צורך לרכוש חכות יקרות בשביל חוויה חד פעמית. קיימים לא מעט דוכנים אשר מוכרים למטיילים חכות פשוטות מאד, בסכום מגוחך של כ- 15 פזו.  משם אתם שמים פעמיכם לכיוון המפרץ יושבים עם הדייגים ומחכים לתפוס דג או שניים. מי יודע.. אולי עוד תדוגו את ארוחת הערב שלכם?