אנטיגואה

אנטיגואה

אנטיגואה – Antigua

אנטיגואה היא אחת הערים היפות והמתויירות בגואטמלה. העיר הקולוניאלית נמצאת במרחק חצי שעה מגואטמלה סיטי, ולכן עבור רבים מהווה את היעד הראשון במדינה. למרות שלא תמצאו כאן אטרקציות רבות עדיין תירצו להישאר פה זמן רב, מפני שהאווירה בעיר פשוט כיפית וטובה. במהלך ההליכה ברחובות השונים תיתקלו בבניה הקולוניאלית היפה, במבנים מרשימים בעלי צבעים שונים ובסמטאות צרות מרוצפות באבנים. בכל מקום תמצאו בתי קפה ומסעדות טובות, בתי ספר לספרדית, חנויות ומועדוני סלסה בהם תוכלו לבלות בלילות. רוב המטיילים יוצאים מכאן לטיול בהר הגעש פקאיה, שהוא אחד המקומות היחידים במרכז אמריקה בהם תוכלו להרגיש מקרוב את הלבה הרותחת. בזכות התיירות הרבה, אנטיגואה מסודרת מאוד עבור המטיילים הרבים המגיעים אליה, ומאפשרת נחיתה רכה בגואטמלה.

 

אטרקציות באנטיגואה
אנטיגואה היא עיר נחמדה מאוד בה לא תרגישו איך הזמן עובר. מחוץ לעיר נמצא הר הגעש המפורסם פקאיה, ובתוכה תוכלו ליהנות מחיי הלילה הטובים לקנות מתנות בשוק או ללמוד קצת בבית ספר לספרדית.

הר הגעש פקאיה – Volcan Pacaia
הטיול להר הגעש פקאיה הוא פשוט טיול שאסור לפספס. לאחר הליכה לא ארוכה, תגיעו למדרון ההר ובו תיראו את הלבה הזורמת ממש לידכם. אם תהיו מספיק אמיצים תוכלו להתקרב ולהרגיש את החום הלוהט, ומטיילים רבים אפילו מנצלים אותו כדי לצלות מרשמלו (היערכו מראש). הר הגעש פקאיה ייחודי כל כך, מפני שיהיה לכם קשה מאוד לראות כך לבה בהרי הגעש האחרים בהם תבקרו. הטיול יוצא מאנטיגואה פעמיים ביום בבוקר ובערב. כדאי לבדוק היטב את מזג האוויר לפני היציאה לטיול, ואם הוא מאפשר זאת עדיף לצאת לטיול הערב, אז זרימת הלבה חזקה יותר ובזכות החשיכה גם בולטת יותר.

חיי לילה באנטיגואה
אנטיגואה
ידועה בזכות חיי הלילה התוססים שלה, ומטיילים רבים פוקדים כל ערב את הפאבים והמועדונים השונים. סצינת מועדוני הסלסה מפותחת מאוד באנטיגואה, ותמצאו בעיר מועדונים רבים בהם תוכלו לרקוד או לקחת שיעורים, עד שתגיעו לרמה גבוהה, ממש כמו לטיניים אמיתיים.

שיעורי ספרדית באנטיגואה
אנטיגואה
נחשבת לאחד המקומות הטובים ללמוד ספרדית. ברחבי העיר תמצאו בתי ספר רבים שיעניקו לכם שיעורים בכל הרמות, ממתחילים ועד מתקדמים. זיכרו שהדרך הטובה ביותר לשפשף את הספרדית היא לדבר עם אנשים, וכאן יבואו לעזרתכם התושבים המקומיים הנחמדים, שתמיד ישמחו לדבר עם מוצ’ילרים צעירים.

השוק ושוק האמנים – El Mercado y Mercado de Artesenias
בתוך אנטיגואה תוכלו לבקר בשוק המקומי ובשוק האמנים. השוק המקומי, בדומה לכל שוק במרכז אמריקה, מלא בלכם ריחות וצבעים נהדרים ומוכרים בו מוצרים שונים שמעולם לא ראיתם. בנוסף, יש בו אגף בו תוכלו לקנות עבודות יד יפות  ברמה גבוהה ובמחירים סבירים. שוק האמנים, מציע גם כן עבודות יד מסוגים שונים, אך נחשב ליקר יותר בגלל שהוא מיועד לתיירים. שימו לב, שתוכלו למצוא עבודות יד מכל הסוגים כמעט בכל כפר בגואטמלה, ולכן אל תיחפזו לקנות כאן הכל.

(צילום: שירן פינקלשטיין)