איסלה אומטפה

איסלה אומטפה

איסלה אומטפה – Isla Omatepe

איסלה אומטפה הוא אי מדהים ביופיו הנמצא בתוך אגם ניקרגואה. כבר שמסתכלים עליו מרחוק ניתן להבחין במבנהו המיוחד הכולל בקצוותיו שני הרי געש שצורתם חרוט מושלם ובמרכזו שטח צר. בגלל שהאי אומטפה נמצא במרכז האגם, הוא מנותק באופן כמעט מוחלט משאר ניקרגואה, ותרגישו בו כאילו הלכתם אחורה בזמן. בזכות הניתוק הזה, האווירה באי שקטה ונינוחה, ואל תתפלאו אם תמצאו את עצמכם יושבים שעות על שפת האגם ולא מבינים איך הזמן טס. הנוף המיוחד של האי מספק אטרקציות נהדרות, במיוחד עבור אוהבי הטבע והאתגר. הטיפוס על הרי הגעש מאדרס וקונספסיון נחשב לאחד הדברים הקשים והמעניינים שאפשר לעשות, ומציע חוויה קשה ואתגרית. כמו כן, ברחבי האי תוכלו להגיע למפלים, לטייל במסלולי הליכה מעניינים ולהכיר את הכפרים השונים ואת אורח החיים המיוחד של התושבים הגרים בהם. ואל תשכחו, כל יום באזור האי אומטפה מסתיים בשקיעה מדהימה על רקע האגם, אותה כמובן אסור לפספס.


אטרקציות מרכזיות באיסלה אומטפה
איסלה אומטפה
מספק לכם מגוון אטרקציות מעניינות, רובן כוללות טיול בנוף המדהים ובטבע הפראי.

 טיפוס על הר הגעש קונספסיון – Volcan Concepcion
הר הגעש הפעיל מבין השניים, מספק לכם חווית טיפוס אתגרית בלתי נשכחת. הר הגעש קונספסיון הוא גם ההר הגבוה יותר, ומתנשא לגובה 1600 מטרים מהם נשקפת תצפית יפהפיה על האי אומטפה והאגם. כאמור, הטיפוס על ההר קשה מאוד ודורש כושר גופני גבוה ומאמץ פיזי רב. בגלל שההר פעיל, למרבה האכזבה ההגעה לפסגה לא מתאפשרת לעתים קרובות בגלל המחסור בחמצן והעשן הרב. במקרה זה תיאלצו להסתפק בתצפית יפה לא פחות מהנקודה בה תפסיקו. בגלל ששבילי ההר אינם מסומנים, חובה להגיע לכאן עם מדריך מקומי.

טיפוס על הר הגעש מאדרס – Volcan Maderas
הר הגעש השני של איסלה אומטפה הוא ההר הנמוך יותר, וגובהו 1400 מטרים. בניגוד להר הגעש קונספסיון, הר הגעש מאדרס אינו פעיל, ולכן תוכלו לדעת בבטחה שתגיעו לפסגה, בה מחכה לכם לגונה וולקנית יפהפיה. גם כאן הטיפוס במעלה ההר קשה מאוד, ומתבצע בתוך יער סבוך המלא קופים וציפורים. אל תתפלאו אם במהלך הטיפוס למעלה, תיאלצו להשתמש בכוח הידיים בלבד ותצטרכו לאלתר ולמצוא דרכים חדשות להתקדם קדימה. גם כאן אי אפשר לטייל לבד, ותצטרכו לעלות לפסגה בעזרת אחד המדריכים המקומיים. כמו כן, קחו איתכם הרבה אוכל ומים (בדגש על בננות ושוקולד שיתנו לכם אנרגיה להמשך הדרך).

מפל סן רמון – Cascada de San Ramon
מפל יפהפה הנמצא באי, מהמפורסמים בניקרגואה, סמוך לכפר מרידה (Merida). המפל המרשים יורד מגובה של כ-50 מטרים ומהווה נקודת ציון יפהפיה באי. יופיו של המפל מגיע בעיקר מפני שהוא יחסית רחב, ולכן המים יורדים בצורת טפטוף ולא במסה אחת. שימו לב שאחרי יום גשום, הגישה למפל הופכת חלקלקה ובעייתית, וכדאי לברר מראש האם אפשר בכלל להיכנס. יוצאים לטייל באיסלה אומטפה!