איי סאן בלאס

איי סאן בלאס

איי סאן בלאס – Archipelgo San Blas

אחד המקומות המופלאים בפנמה הוא איי סאן בלאס. קבוצת איים מדהימה המונה 365 איים קטנים ונפלאים, בהם תיהנו ממקום קסום ומרהיב ביופיו. האיים הרחוקים והמנותקים מכל דבר, מאכלסים את בני שבט ה”קונה”, שחיים שם לפי מסורתם העתיקה ומקבלים את המטיילים במקום בברכה. כאמור, איי סאן בלאס רחוקים מכל דבר מפותח, ולכן הצליחו לשמור על ייחודיות וקסם רבים. בזכות הניתוק הזה תיהנו ממים צלולים ומצויינים, חול נקי ורך, וכמובן הרגשת בדידות נפלאה. בין האיים השונים תתניידו על ידי סירה שיפעיל מדריך מקומי שיקח אתכם למקומות היפים שבארכיפלג. בני שבט הקונה המרתקים יעניקו לכם אירוח מושלם, בו תטעמו מצד אחד מתרבותם העתיקה, ומצד שני תקבלו כל מה שאתם צריכים כדי שהשהייה במקום תהיה חוויה בלתי נשכחת. אין ספק שהאטרקציה המרכזית באיים היא פשוט להירגע ולבהות בנוף המדהים. עם זאת, כדאי לדעת שניתן לשנרקל ולצלול, וכמובן אסור לפספס את המפגש עם קהילת הקונה המיוחדת.


טיול בין האיים
איי סאן בלאס
היפים מספקים לכם כל מה שצריך כדי ליהנות ולהירגע באחד הספוטים היפים בפנמה. החול הלבן, המים הצלולים, עצי הקוקוס והאיים הקטנטנים יגרמו לכם לרצות להישאר כאן עוד ועוד. על חופי האיים תוכלו ליהנות מהשמש הנעימה ומנוף המדהים שנמצא סביבכם ממנו נשקפים איים רבים קטנטנים. הדרך היחידה לעבור בין האיים השונים היא עם מדריך מקומי בסירה. בקשו ממנו לעבור גם באי עם עץ הקוקוס הבודד – לא דבר שרואים כל יום.

אירוח אצל משפחה מקומית באיי סאן בלאס
אחד הדברים המעניינים ביותר שניתן לעשות כאן הוא להישאר ללון אצל אחת המשפחות מקומיות. אמנם לא מדובר במלון חמישה כוכבים, אלא בבקתות קש קטנות עם ערסלים אך מייד תרגישו את הקסם ואת הייחודיות שבדבר. במהלך האירוח תזכו לאכול מאכלים מסורתיים, לדבר קצת ולשמוע על ההיסטוריה של בני השבט, לקנות עבודות יד מקוריות לפי הזמנה אישית ואם יהיה לכם מזל, גם להשתתף באחד מהאירועים השונים המתקיימים על האי. לא בטוח שיהיו לכם עוד הזדמנויות רבות לחוות על בשרכם, תרבות כל כך קדומה ומיוחדת, ואכן מדובר בחוויה מדהימה (ואתם עוד עלולים להתגעגע ללילה בערסל..).

צלילה ושנירקולים באיי סאן בלאס
המים הצלולים שתפגשו בסאן בלאס יספקו לכן מגוון אתרי צלילה ושנירקול יפהפיים. כמעט מכל אי ניתן לצאת ולשנרקל במים הרדודים ולצפות באלמוגים יפים ודגים שונים. בנוסף, קצת רחוק יותר מהחוף תמצאו אתרי צלילה עמוקים נהדרים, אליהם תוכלו להגיע בצורה מסודרת עם אחד המדריכים המקומיים.

האי של רובינזון
אחד האיים המפורסמים בארכיפלג, בו תמצאו את הבקתות עם הנוף הכי יפה בעולם. אנשי הצוות הנחמדים ידאגו לכם, ויספקו לכם ארוחות, טיולים באיים וכל מה שתצטרכו. שימו לב שכאן לא תזכו ליחס החם מבני שבט הקונה, אלא מדובר באירוח בעל אופי מערבי יותר. יוצאים לטייל באיי סאן בלאס!

(צילום: דרור סיוון)