אוטילה, הונדורס

אוטילה

אוטילה – Utila

אוטילה הוא אחד משלושת האיים מקבוצת איי המפרץ של הונדורס (Honduras), האי הקטן מביניהם ואף השונה מבין כל השלושה באופיו ובתרבותו. שמו של האי הולך לפניו בכל הקשור לתחום צלילה. מטיילים רבים מכל העולם ותיקים וחדשים כאחד מגיעים עד לכאן בשביל ליהנות מן החוויה היוצאת מן הכלל. כמות התושבים על האי אוטילה  כ- 6000 תושבים, המתרכזים בכפר דייגים קטן המורכב ממספר מצומצם של רחובות. דווקא עובדה זו יוצרת אווירה מיוחדת על האי כי בסופו של דבר אתה מכיר יותר מהר את האנשים סביבך, מטיילים ותושבים מקומיים. כמובן עוזרת העובדה שהשפה הדומיננטית כאן היא אנגלית (שרידים מתקופת השלטון הבריטי), כך שאפילו אין צורך לשבור את השיניים בספרדית מאולצת. אז מלבד מהנאה ממגוון צלילות במהלך היום, חיי הלילה כאן שמחים ותוססים. כבר ציינו כי יש כאן אוירה מיוחדת..  אז בלילה זה הזמן לצאת לפאבים המקומיים וליהנות אל תוך הלילה.

 

צלילה באוטילה – Diving

כפי שכבר הזכרנו, צלילה זהו אחד הדברים שלשמו מגיעים עד לאי אוטילה. אז בתור התחלה חשוב לציין כי לצלול אפשר כמעט בכל מקום הסמוך לאוקיינוס. המיוחד באוטילה הוא שהמחירים כאן זולים, אך יחד עם זאת השירות הניתן עדיין אמין. כמו כן, קיים מגוון לא קטן של מועדוני צלילה אשר יותר מישמחו להעניק לכם את השירות הדרוש. ממועדוני צלילה קטנים ואינטימיים ועד מועדוני צלילה גדולים יותר. ההבדל המרכזי הוא במספר האנשים אשר יוצאים בכל מועדון, גודל הסירה אשר תיקח אתכם למקום הצלילה והמקומות אליהם תגיעו. אל תתביישו.. בררו בכמה מקומות. כמו כן, לאלו מכם שמעולם לא התנסו בחוויית הצלילה, קיימים כאן גם מספר בתי ספר לצלילה בהם ניתן ללמוד ולהתנסות בפעם הראשונה. מומלץ מאד.

 

גבעת פאמפקין – Pumpkin Hill

אז במידה ושבעתם מן החוף והאוקיינוס, כבר ביליתם במספר צלילות ובא לכם לבלות את היום באופן קצת אחר.. גבעת פאמקפין זהו אזור יפהפה אשר טיפוס קליל עליו מוביל לתצפית יפהפייה על האי אוטילה כולו. מלבד הגבעה עצמה, הדרך אליה יפהפייה. מרבית המטיילים אשר בוחרים לעבור בדרך זו עושים זאת על ידי רכיבה על אופניים. הדרך עוברת בתוך צמחייה טרופית יפה ומגוונת ואי אפשר שלא לשים לב לשקט מסביב. ללא ספק אחד האזורים השלווים יותר הקיימים באזור.

 

ווטר קיי – Water Key

אז אמנם אוטילה הוא אי קטן מבין שלושת האיים של איי המפרץ, אך אם בכל זאת אתם מחפשים אזור קטן יותר ומבודד יותר, אתם מוזמנים להגיע אל הווטר קיי. מדובר על אי קטן (באמת קטן, כ- 3 דונם), שהבילוי המרכזי הוא פרישה של מגבת על החול, שכיבה לאורה של השמש, מדי פעם לקום ולהיכנס למים (שדיי רדודים למען האמת) וחוזר חלילה. שלווה במלוא מובן המילה.