אטיטלן

אגם אטיטלן

אגם אטיטלן – Lago de Atitlan

אגם אטיטלן הוא אחד האגמים היפים באזור גואטמלה, במחוז סולולה (Solola) אשר נמצא באזורה הדרום מערבי של המדינה. האגם מצד אחד ממוקם באזור מאד גבוה, באזור הררי הנישא לגובה של כ-1560 מטרים ומצד שני נחשב לאגם העמוק ביותר הקיים בגואטמלה, כ-340 מטרים עומק. את האגם סובבים כפרים שונים אשר שאותם מתאכלסים מתיישבים אשר נראה כי הם צאצאים של שבט המאיה. מטיילים מכל העולם מגיעים לאגם אטיטלן. האזור נחשב לנקודה מאד תיירותי בגואטמלה וסביר להניח שאם תגיעו למדינה זו, לא תפספסו את הטיול באזור האגם. מעבר לביקור באגם היפהפה אשר אחד המאפיינים הבולטים שלו הוא הצבעים המיוחדים שניתן למצוא בו לפי השעה אליו תגיעו במהלך היממה, הביקור בכפרים מסביב לאגם מעניין במידה רבה. התרבות השונה, תגלו כי קיימים גם הבדלים בין התרבויות בין כפר לכפר, למרות היותם צאצאים של אותו השבט, יש תתי תרבויות בתוכו.  הכפרים הפופולאריים באזור הם סן פדרו, סן מרקוס, פנחצ’ל ועוד..


פנחצ’ל – Panajachel

פנחצ’ל, או כפי שהיא קרויה בסלנג המטיילים פנה (Pana), הוא הכפר שאליו כמעט כל מטייל אשר מגיע לאגם אטיטלן מגיע אליו. זה הזמן לציין כי קיימים לא מעט כפרים מסביב לאגם, מעבר להבדלי התרבות המעטים שניתן למצוא, תגלו כי הבדל נוסף יהיה בכמות המטיילים שתמצאו בכל כפר, כאן כפי שהבנתם, יש הרבה. בשנות ה-60 לא מעט היפים הגיעו לאזור הכפר והשתקעו בו. מאז תמה תקופת ילדי הפרחים, אך יחד עם זאת תגלו כי יש עוד כמה היפים בכפר שהחליטו להישאר על רקע נוף התושבים האינדיאנים. למרות שהכפר קטן יחסית ומונה כ-500 תושבים בלבד (והוא נחשב לכפר הגדול ביותר מסביב לאגם), תגלו כי יש כאן כל דבר אשר מטייל יחפש, ממקומות לינה בסיסיים ועד מקומות ללימוד ספרדית.

עוד בנושא:
טיסות למרכז אמריקה
ביטוח נסיעות למרכז אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה

סנטיאגו אטיטלן – Santiago Atitlan
כפי שכבר ציינו יש מספר כפרים מסביב לאגם, חלקן מתויירים יותר חלקם פחות. כפר סנטיאגו אטיטלן גם הוא אחד הכפרים היותר מתויירים שיש באזור. לאלו מכם שאולי נרתעים מכך, נספר שלמרות ריבוי המטיילים המגיעים לכאו, הכפר מצליח לשמור על אותנטיות ולא מורגשת התמסחרות מוגזמת. תוכלו למצוא כאן שוק מקומי המופעל על ידי תושבים מקומיים עם מאפיינים בולטים של בגדים רקומים וצבעוניים. כמו כן, מומלץ לבקר בקתדרלה, שמעבר להיותה מבנה מרשים תוכלו למצוא שם גילופים ואזכורים שונים המאפיינים את שבט בני המאיה.

סנטה קתרינה פלופו  – Santa Catarina Palopo
סנטה קתרינה פלופו, המכונה בקיצור סנטה קתרינה, ממוקם בקצה הפחות מתוייר של סקאלת המקומות המתויירים.. אם נהיה יותר מדוייקים, המקום לא מסומן בכל המפות ולא כל המטיילים שמעו עליו. מטיילים המחפשים כפר בו יגלו תושבים מקומיים בעלי תרבות ייחודית, כאשר ברקע לא תראו עוד ישראלי, או עוד תייר שמצלמים, יגלו שיוכלו למצוא את מבוקשם ממש כאן. הדרך להגיע לכאן תהיה או דרך המים, דרך אגם אטיטלן, או בדרך היבשה הרכב, אז תצטרכו לנסוע כ-7 ק”מ מפנחצ’ל.